Илустраторка од Бугарија го раскажува животот во пар низ илустрации
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Илустраторка од Бугарија го раскажува животот во пар низ илустрации

Клементина Петрова е талентирана девојка од Бугарија која на Инстаграм се пробива со симпатични, колоритни илустрации.

ilustratorka-od-bugarija-niz-ilustracii-go-raskazuva-zivotot-vo-par-001.jpg

Животот во пар низ нејзините цртежи се одвива како песна.

Од самото будење, преку заедничкото готвење, илустраторката вешто ја доловува љубовта во секојдневните активности.

View this post on Instagram

Липсва ми домашния козунак.

A post shared by Clementine Petrova (@petrova.illustrations) on

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Низ илустрации: Зошто сè уште не сте ја пронашле вашата љубов? Понекогаш некои луѓе се наоѓаат во период од животот каде не може да ја пронајда...
Низ илустрации: Слатките маки кога жена ти е бремена „Излегувај од тоалетот веднашшш!“, „Зошто имам акни на лицето?“, „Ми се јадеееее...
Девојка му испринта маица со заканувачка порака на момчето, за кога оди сам во град На маицата стои фотографија од неа и описот со „Здраво, јас сум Холи, неговата Д...

Спонзорирани линкови: