Женски интимни исповеди: „Најдобрите делови од сексот не се поврзани со пенетрацијата“


Женски интимни исповеди: „Најдобрите делови од сексот не се поврзани со пенетрацијата“

„Изненадувачки, но најмногу ме возбудува кога знам дека партнерот ме посакува толку многу што губи контрола. Его? Знам!“

zhenski-intimni-ispovedi-najdobrite-delovi-od-seksot-ne-se-povrzani-so-penetracijata-01.jpg

Многу од мажите мислат дека сексот се сведува само на пенетрација, но жените откриваат дека најчесто нивните омилени делови од сексот не се поврзани со пенетрацијата.

Само 18% од жените велат дека можат да постигнат оргазам само со пенетрација.

Исповеди на жени што им носи најголемо задоволство во креветот:

„За мене најсекси е чувството на адреналин при исчекувањето дека нешто треба да се случи, особено со нов партнер. Нежното ставање на неговата рака на мојата нога за првпат ми е највозбудливо.“

„Ме возбудуваат допирите, на пример кога партнерот ќе ме стегне цврсто околу половината.“

zhenski-intimni-ispovedi-najdobrite-delovi-od-seksot-ne-se-povrzani-so-penetracijata-03.jpg

„Обожавам стимулација на брадавиците, грицкање по вратот... Тоа ме прави екстра чувствителна.“

„Оралниот секс ме задоволува повеќе од пенетрацијата. Обожавам нежно лижење на клиторисот.“

zhenski-intimni-ispovedi-najdobrite-delovi-od-seksot-ne-se-povrzani-so-penetracijata-04.jpg

„Искрено ме возбудува кога бакнеж трае малку подолго од вообичаено.“

„Сѐ останато како бакнување по телото, допири, задевање ме возбудува многу повеќе од самата пенетрација. Сакам и плескање по задникот.“

Уште исповеди на следната страна...Би можело да ве интересира:

6 искрени женски исповеди „зошто го изневерив сопругот“ Некои жени што направиле неверство велат дека тоа е нивната најголема грешка, до...
6 женски исповеди какво е состанувањето со помлади мажи „Можеби имам многу младешки дух, па затоа не ми одговара состанувањето со врсниц...
Совети од брачни парови: Како да ја одржите жарта во долгата врска? Кога љубовта е во зародиш, сексот е чест и возбудлив. Меѓутоа, како што двојката...

Најчитани неделава