„Не се движете пребрзо“: Мажи даваат искрени совети за жените кога се во каубојската секс поза (18+)


„Не се движете пребрзо“: Мажи даваат искрени совети за жените кога се во каубојската секс поза (18+)

„Користете ги колковите, а не нозете. Исто така, екстремно секси е ако чучнете потпрени на стапалата и рацете. И не заборавајте одвреме навреме да се навалите и да нѐ бакнете.“

ne-dvizhete-se-prebrzo-mazhi-davaat-iskreni-soveti-za-zhenite-koga-se-vo-kaubojskata-seks-poza-01.jpg

Каубојската секс поза, односно кога жената е одгогре, е класика. Нејзината предност е што жените што не можат да доживеат оргазам само од пенетрација во оваа поза можат да добијат плус стимулација на клиторисот, кој им е на дофат на рака и на нив и на партнерот.

ne-dvizhete-se-prebrzo-mazhi-davaat-iskreni-soveti-za-zhenite-koga-se-vo-kaubojskata-seks-poza-06.jpg

Но, некои жени од што премногу размислуваат како изгледаат голи не можат да уживаат во оваа поза, па мажи на Reddit даваат искрени совети.

Совети од мажите за жените:

„Искрено, обожавам кога жената е горе и дава сѐ од себе за да доживее оргазам. Ме возбудува кога жената ја има командата и одлучува за својата ‘судбина’. Oва е најлесниот начин на кој жена ми и јас успеваме едновремено да постигнеме оргазам.“

„Не скокајте превисоко, брзината не е секогаш најдобра. Правете го тоа бавно. Исто така, важно е да го погодите вистинскиот агол. Дефинитивно обрнете внимание кој агол ви е најдобар и посочете ни.“

ne-dvizhete-se-prebrzo-mazhi-davaat-iskreni-soveti-za-zhenite-koga-se-vo-kaubojskata-seks-poza-02.jpg

„Користете ги колковите, а не нозете. Исто така, екстремно секси е ако чучнете потпрени на стапалата и рацете. И не заборавајте одвреме навреме да се навалите и да нѐ бакнете.“

„Ова е генерално правило за сите секс пози, но ете и за оваа... Набљудувајте ја реакцијата на лицето на вашиот партнер, па така ќе прочитате дали аголот и ритамот му одговараат и нему“.

ne-dvizhete-se-prebrzo-mazhi-davaat-iskreni-soveti-za-zhenite-koga-se-vo-kaubojskata-seks-poza-03.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Секс позата „орел“ носи најголема возбуда во спалната соба - како изгледа? Со мала варијација од мисионерската секс поза ја добивате позата „орел“. Не...
8 секс игри за кога ви е здодевно дома (18+) Од игра на контрола до ден за голотија, идеи како да ја вратите изгубената сексу...
5 пози за оние кои се многу мрзеливи, но сепак сакаат секс (18+) Од секс позата „љубовна прегратка“ до позата „лажичка“, кои секс пози се совршен...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg