Вулгарно или модерно – Кои познати дами од регионот и светот го прифатија трендот на нанокини?

Плетените бикини кои служат само да го покријат врвот на градите добија свое име – нанокини. Во вакви минијатурни костими за капење досега позираа Дуа Липа, Јелена Карлеуша и Милица Дабовиќ. Што треба да знаете пред да земете ваков костим за капење?

vulgarno-ili-moderno-koi-poznati-dami-od-svetot-i-balkanot-spodelija-fotki-vo-nanokini-01.jpg

Плетените костими за капење, кои служат да ги покријат само најосновните делови на женското тело добија свој посебен назив - нанокини.

На некои им изгледаат секси и симпатично, а за други пак се вулгарни.

Трети коментираат дека нанокините иако се минијатурни, долго се сушат заради тешките материјали од кои се изработени.

Но, неколку дами од Балканот и светот веќе го започнаа трендот, па споделија фотки на социјалните мрежи. 

Дуа Липа, Јелена Карелуша, Милица Дабовиќ се само некои од славните што се фотографираа во вакви секси костими за капење.

Погледнете повеќе фотографии во продолжение:

Дуа Липа

vulgarno-ili-moderno-koi-poznati-dami-od-svetot-i-balkanot-spodelija-fotki-vo-nanokini-02_copy.jpg

Миа Калифа

vulgarno-ili-moderno-koi-poznati-dami-od-svetot-i-balkanot-spodelija-fotki-vo-nanokini-03.jpg

Бела Торн

vulgarno-ili-moderno-koi-poznati-dami-od-svetot-i-balkanot-spodelija-fotki-vo-nanokini-04.jpg

Карели Руиз

vulgarno-ili-moderno-koi-poznati-dami-od-svetot-i-balkanot-spodelija-fotki-vo-nanokini-05.jpg

Јелена Карлеуша

vulgarno-ili-moderno-koi-poznati-dami-od-svetot-i-balkanot-spodelija-fotki-vo-nanokini-06.jpg

Милица Дабовиќ

vulgarno-ili-moderno-koi-poznati-dami-od-svetot-i-balkanot-spodelija-fotki-vo-nanokini-07_copy.jpg

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Фустан со гол грб, светкав брош: Миа Костова, Тијана и Сергеј Варошлија модно усогласени на Скопски ... Со впечатливи очила за сонце и масивен накит, Миа Костова ги привлече погледите ...
Македонка во популарните чевли со одвоен палец, кои станаа хит меѓу модните блогерки Чевлите со одвоен палец се инспирирани од јапонските таби чорапи, па се наречува...
Ромео Бекам и Миа Реган се моќна стилска двојка (по стапките на Дејвид и Викторија) Наследниците на Дејвид Бекам се трудат да ги следат чекорите на нивните родители...
Кои српски пејачки ги обожаваат креациите на нашиот Златко Јовановски? Златко Јовановски, кој за себе вели дека е „кралот на светкавото“, е омилен меѓу...
7 модели на костими за капење што ќе бидат хит ова лето и 6 што треба да ги избегнувате Ретро принтовите стануваат популарни и кај костимите за капење, но неонските бои...
7 тренди модни парчиња кои сме во искушение да ги купиме, но не треба (не се практични) Минијатурни чанти и многу широка облека – само затоа што нешто изгледа добро на ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg