Модата на првата вечер од Скопски моден фестивал 2023: Што облекоа посетителите? (фото)

Миа Костова со Тијана и Сергеј Варошлија модно издоминираа со црни аутфити и очила за сонце, Александра Шијакоска се одлучи за Барби корсет, а водителката и инфлуенсерка Нина Ред блесна во црн фустан со отсечоци и светкави делови. Посетителите на првата вечер од Скопски моден фестивал низ објективот на CRNOBELO.com.

modata-na-prvata-vecher-od-skopski-moden-festival-2023-shto-oblekoa-posetitelite-foto-01.jpg

Вчера (28.09) се одржа спектакуларно отворање на „Skopje Fashion Festival“ (Скопскиот моден фестивал) во дискотеката „PURE“, а на првата вечер свои ревии имаа дизајнерката Елена Лука, потоа новиот бренд Сербез (Serbez) имаше деби ревија и на крај одново пред нашата публика со ревија се претстави косовската дизајнерка Илка Брада (Yllka Brada).

Се славеше модата со овој настан, кој се одржува традиционално веќе трета година по ред и е дел од препознатливите културни збиднувања во градот Скопје.

Самиот избор на локација за годинешното случување, една од нашите најпознати дискотеки, му даде нов шарм на настанот и една нова нота на лежерност, каде посетителите можеа да уживаат во моделите кои ги видоа на пистата, додека го консумираат својот омилен пијалак и се забавуваат со пријателите.

Меѓу ревиите имаше забава со диџеи, а по ревиите забавата ја заокружи младиот пејач Дарко Гроздановски.

На настанот имаше познати личности, инфлуенсери и многу вљубеници во модата.

Од класични аутфити обоени во црно до храбро експериментирање со модните трендови, кај присутните можеше да се види апсолутно цела палета од модни изданија и вкусови.

Кој остави најсилен впечаток, проценете преку тоа што го улови објективот на фотографот на CRNOBELO.com, Александар Ристовски.

Денес (29.09) ќе се одржи втората вечер од Скопскиот моден фестивал, а утре е круната со третата и последна вечер, која ќе биде во склоп на Бела ноќ.

Модните изданија на посетителите на Скопскиот моден фестивал 2023:

Миа Костова со Тијана и Сергеј Варошлија

modata-na-prvata-vecher-od-skopski-moden-festival-2023-shto-oblekoa-posetitelite-foto-95.jpg

Александра Шијакоска, Моника Коцарева и Ксенија Деспотоска

modata-na-prvata-vecher-od-skopski-moden-festival-2023-shto-oblekoa-posetitelite-foto-50.jpg

modata-na-prvata-vecher-od-skopski-moden-festival-2023-shto-oblekoa-posetitelite-foto-49.jpg

Дунавка Трифуновска

modata-na-prvata-vecher-od-skopski-moden-festival-2023-shto-oblekoa-posetitelite-foto-147.jpg

modata-na-prvata-vecher-od-skopski-moden-festival-2023-shto-oblekoa-posetitelite-foto-20.jpg

modata-na-prvata-vecher-od-skopski-moden-festival-2023-shto-oblekoa-posetitelite-foto-19.jpg

Марија Пијанманов Плевнеш

modata-na-prvata-vecher-od-skopski-moden-festival-2023-shto-oblekoa-posetitelite-foto-128.jpg

modata-na-prvata-vecher-od-skopski-moden-festival-2023-shto-oblekoa-posetitelite-foto-127.jpg

Елена Лука

modata-na-prvata-vecher-od-skopski-moden-festival-2023-shto-oblekoa-posetitelite-foto-39.jpg

modata-na-prvata-vecher-od-skopski-moden-festival-2023-shto-oblekoa-posetitelite-foto-38.jpg

modata-na-prvata-vecher-od-skopski-moden-festival-2023-shto-oblekoa-posetitelite-foto-140.jpg

modata-na-prvata-vecher-od-skopski-moden-festival-2023-shto-oblekoa-posetitelite-foto-130.jpg

Љупка и Горан Митрови

modata-na-prvata-vecher-od-skopski-moden-festival-2023-shto-oblekoa-posetitelite-foto-89.jpg

modata-na-prvata-vecher-od-skopski-moden-festival-2023-shto-oblekoa-posetitelite-foto-88.jpg

modata-na-prvata-vecher-od-skopski-moden-festival-2023-shto-oblekoa-posetitelite-foto-87.jpg

Нина Ред, Октај Сејди, Бојан Гиевски и Александар Динев

modata-na-prvata-vecher-od-skopski-moden-festival-2023-shto-oblekoa-posetitelite-foto-65.jpg

modata-na-prvata-vecher-od-skopski-moden-festival-2023-shto-oblekoa-posetitelite-foto-24.jpg

modata-na-prvata-vecher-od-skopski-moden-festival-2023-shto-oblekoa-posetitelite-foto-23.jpg

modata-na-prvata-vecher-od-skopski-moden-festival-2023-shto-oblekoa-posetitelite-foto-63.jpg

modata-na-prvata-vecher-od-skopski-moden-festival-2023-shto-oblekoa-posetitelite-foto-62.jpg

modata-na-prvata-vecher-od-skopski-moden-festival-2023-shto-oblekoa-posetitelite-foto-61.jpg

Софија Јанева

modata-na-prvata-vecher-od-skopski-moden-festival-2023-shto-oblekoa-posetitelite-foto-93.jpg

modata-na-prvata-vecher-od-skopski-moden-festival-2023-shto-oblekoa-posetitelite-foto-92.jpg

Повеќе фотографии од посетители на следната страница...Би можело да ве интересира:

Вистинска дама од мали нозе: 6-годишно девојче од Скопје е мала модна икона (фото) Меланија Петковска (6) од Скопје е мало девојче, но е голем вљубеник во модата.&...
Сино-белата кошула на риги е моден хит за лето 2023-та И за на плажа и за лежерни пригоди и за на работа, ова парче облека летово ќе ви...
Девојче (4) од Скопје во розови стајлинзи е мини верзија на Барби (фото) Барби манијата ја зафати и Македонија, а 4-годишно девојче од Скопје со аутфитит...
Александра Шијакоска во совршено модно издание на свадба со сопругот – блесна во фустан достоен за н... Елегантни и префинети, инфлуенсерката Александра Шијакоска и нејзиниот сопруг Ед...
13 модни трендови за пролет 2023 (директно од модните писти) Хит бои за пролет 2023 година ќе бидат виолетова, црвена и жолта во нијанса на л...
Која е дамата што модно издоминира меѓу гостите на Скопски моден фестивал 2023? (фото) Весна Бруно (59) е дама која години наназад модно доминира со своите стајлинзи н...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg