Модата на третата вечер на Скопски моден фестивал 2023: Што облекоа посетителите?

Елена Најдоски изгледаше совршено во син аутфит со бели точки. Мис Интернационал на Србија - Викторија Стојилковиќ - се појави во розов костим и победничката лента, додека Сергеј Варошлија одбрал црн костум. Модата на третата вечер од Скопски моден фестивал, преку објективот на CRNOBELO.com.

modata-na-tretata-vecher-na-skopski-moden-festival-2023-shto-oblekoa-posetitelite-01.jpg

Вчера (30.09) се одржа третата и последна вечер од Skopje Fashion Festival  (Скопски моден фестивал) во дискотеката PURE, која беше дел од програмската селекција на Бела ноќ во организација на градот Скопје.

Вечерта беше отворена со спектакуларна ревија на Ивана Кнез, а потоа следеа ревии на Ѓорѓе Башчаревиќ, Martini Vesto by Bosko и La Maison Cece T.

Како и претходните ноќи, на настанот присуствуваа бројни познати личности, инфлуенсери и вљубеници во модата.

Елена Најдоски се истакна со синиот аутфит, додека Мис Интернационал на Србија – Викторија Стојилковиќ – за третата вечер одбра розов костим.

Преку објективот на фотографот на CRNOBELO.com – Александар Ристовски – можете да ги погледнете модните изданија на посетителите.

Модата на последната вечер од Скопскиот моден фестивал 2023:

Елена Најдоски

modata-na-tretata-vecher-na-skopski-moden-festival-2023-shto-oblekoa-posetitelite-8.jpg

modata-na-tretata-vecher-na-skopski-moden-festival-2023-shto-oblekoa-posetitelite-14.jpg

Сергеј Варошлија и Давид Мука

modata-na-tretata-vecher-na-skopski-moden-festival-2023-shto-oblekoa-posetitelite-02.jpg

modata-na-tretata-vecher-na-skopski-moden-festival-2023-shto-oblekoa-posetitelite-3.jpg

modata-na-tretata-vecher-na-skopski-moden-festival-2023-shto-oblekoa-posetitelite-10.jpg

Александар Динев

modata-na-tretata-vecher-na-skopski-moden-festival-2023-shto-oblekoa-posetitelite-06.jpg

modata-na-tretata-vecher-na-skopski-moden-festival-2023-shto-oblekoa-posetitelite-07.jpg

Викторија Стојилковиќ 

modata-na-tretata-vecher-na-skopski-moden-festival-2023-shto-oblekoa-posetitelite-1.jpg

modata-na-tretata-vecher-na-skopski-moden-festival-2023-shto-oblekoa-posetitelite-22.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

8 модни парчиња кои се тренди, но на моменти се навистина непрактични Парчиња облека со пердуви: Облеката со пердуви бара посебна грижа и начин на скл...
9 модни трендови кои ќе бидат хит во 2023 година (и ќе ги гледаме насекаде) Тренд: Безвременските парчиња со широк крој, кои личат како да сте ги извлекле о...
11 модни трендови од 90-тите кои се повторно актуелни во 2023 Се сеќавате ли на шнолите во форма на штипчиња со кои обожававме да фаќаме праме...
9 модни правила како една жена да изгледа како вистинска дама (со облеката што ја има дома) Минимализмот е клучот, секогаш одлучете се за помалку детали во вашиот изглед. Н...
7 модни предрасуди од кои (итно) треба да се ослободите Високите жени треба да избегнуваат високи потпетици. Не се комбинира злато и сре...
9 модни трикови кои ќе направат да изгледате помладешки Трик 1: Купете си потренди фармерки – модел кој е актуелен во поглед на должина,...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg