Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


8 парчиња облека кои ни се омилени, но веќе не се во мода

Фармерки „цевка“, широки палта, миди здолништа... иако ги обожаваме, веќе не се во мода. А стилистите откриваат со што можеме да ги замениме оваа, но и во следните неколку сезони.

8-parchinja-obleka-koi-ni-se-kako-vtora-kozha-no-vekje-ne-se-vo-moda-01.jpg

Модата се менува толку брзо, што некогаш е доволно само „да трепнеме“ за нешто сосема друго од она што го носиме да е во тренд.

А некои работи што ги сметавме за класика, и од кои не сакаме да се одвоиме, се заменети со други парчиња кои се сметаат за тренд или „нова класика“. И така во круг.

Кои се 8-те парчиња облека кои обожаваме да ги носиме, но веќе не се во мода?

Тесни фармерки и прекумерно големи панталони

Скоро и да не постои девојка која во својот плакар нема тесни фармерки и прекумерно големи панталони.

Но, оваа сезона на нивно место доаѓаат фармерки и панталони со рамни ногавици, кои совршено паѓаат на ногата и ја нагласуваат фигурата.

8-parchinja-obleka-koi-ni-se-kako-vtora-kozha-no-vekje-ne-se-vo-moda-04.jpg

Чанти во конкретна форма

Правоаголните чанти или моделите во форма на коцка веќе не се во мода.

Формата станува неважна и затоа оваа сезона ќе доминираат чанти кои се „меки“, со неправилна форма, интересна текстура, а кои може да бидат и украсени со аксесоари како што се приврзоци, клучеви или некој интересен брош.

8-parchinja-obleka-koi-ni-se-kako-vtora-kozha-no-vekje-ne-se-vo-moda-09.jpg

Шорцеви со средна должина

Ако се прашувате какви се шорцевите со средна должина, тоа се оние чија должина е на половина меѓу коленото и струкот.

Заборавете дека имате ваков модел во вашиот плакар и заменете ги со модели кои се до над колено.

8-parchinja-obleka-koi-ni-se-kako-vtora-kozha-no-vekje-ne-se-vo-moda-02.jpg

Гломазни патики

Гломазните патики, со огромен ѓон и кои изгледаат како да се од иднината, веќе не се во мода. Наместо ваков модел, изберете платнени патики кои може да се носат и со спортски и со кежуал комбинации.

А ако сепак не можете да ѝ одолеете на „големата гума“, изберете модел кој е покомпактен и со поелегантна нота.

8-parchinja-obleka-koi-ni-se-kako-vtora-kozha-no-vekje-ne-se-vo-moda-05.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

8 парчиња летна облека кои мора да ги имате во својот плакар Секоја жена во својот плакар треба да има бел фустан што ќе може да го носи во с...
8 модни грешки поради кои веднаш ќе изгледате постаро отколку што сте навистина Можеби ви стои убаво, но кафеавата боја „додава години“. И ја следи репутација н...
Машката мода на Мет гала 2024: Од впечатливи фустани и уникатни креации до класични костуми (фото) Формула 1 возачот, Луис Хамилтон облече плашт над костумот, евровизискиот победн...
Чести модни грешки со кои (несвесно) си го уништуваме целиот изглед Долна облека која „ѕирка“, спортски чевли на свечени настани, слепо следење трен...
Облека и модни додатоци кои се секогаш тренди (и треба да ги имате во гардероберот) Морнарски маички (или џемпери) и црн кожен колан – некои парчиња и модни додатоц...
Наша, а светска: Горјана Кулишевска блеска во едиторијал за модниот магазин Marie Claire Горди сме! Нашата Горјана, позната како Џоја, со својата егзотична убавина си го...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg