Модерни фризури со плетенки
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Столар 22-04-2018
Столар 21-04-2018


Модерни фризури со плетенки

Плетенките секогаш имаат боемски призвук, но во исто време се и многу романтични.

moderni-frizuri-so-pletenki-01

Најчесто ги носат жени во кои се испреплетени конзервативни, бунтовнички и романтични емоции.

Во симболична смисла, косата често прикажува како се чувствуваме физички и психички, а личностите кои носат плетенки најчесто се весели, разиграни, заводливи, опуштени и нежни.

Во прилог, неколку предлог фризури во овој стил:

moderni-frizuri-so-pletenki-1

moderni-frizuri-so-pletenki-2

moderni-frizuri-so-pletenki-3

moderni-frizuri-so-pletenki-4

moderni-frizuri-so-pletenki-5

moderni-frizuri-so-pletenki-6

moderni-frizuri-so-pletenki-7

moderni-frizuri-so-pletenki-8

moderni-frizuri-so-pletenki-9

moderni-frizuri-so-pletenki-10

 

Би можело да ве интересира:

Колекција Лобутинки за есен/зима 2017 (фото) Како и сите модни куќи, така и Кристијан Лобутин е чекор понапред. Па, не е ништ...
Модна инспирација: Како да носите корсет-каиш? Оваа сезона, истакнете го струкот и изгледајте женствено, модерно и уникатно на ...
Како да бидеш софистициран, модерен маж? „Возрасен си, не си веќе мало дете кое нема поим како да се облекува или однесув...