Блуза со машна: 16 начини на кои може да ја носите оваа пролет
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


Блуза со машна: 16 начини на кои може да ја носите оваа пролет

Доколку ви е во план да ја обновите гардеробата оваа сезона, а сакате да изгледате модерно, елегантно и префинето, тогаш одберете ја блузата со машна.

bluza-so-mashna-16-nachini-na-koi-moze-da-ja-nosite-ovaa-prolet-1.jpg

Еден од најголемите трендови во седумдесетите години на минатиот век, повторно ќе го пронајде патот до орманот на жените ширум светот престојната пролет.

Кога е блузата со машна во прашање, за нејзиното носење важи само едно и единствено правило, а тоа е остатокот од комбинацијата да биде едноставен, во спротивно ќе изгледате како да носите костим.

Што се однесува до самата машна, пак, нејзе можете да ја врзете, но и не мора -  во секој случај ќе изгледате модерно.

Во продолжение, ви претставуваме 16 фантастични начини на кои можете да ја носите и комбинирате оваа пролет.

Погледнете ги фотографиите и инспирирајте се:

 М. А. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Што симболизираат боите на облеката што ја носите? Која боја симболизира неутралност, која забава, која елеганција, а која невиност...
Моден водич за мажи и жени: Како да носите одело со патики? (фото) Во очекување на потопли и сончеви денови, време е да почнеме да размислуваме за ...
25 идеи како да носите чанта со змиски принт (фото) Змискиот принт зема огромен замав во светот на модата, посебно чантите кои може ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg