Што ќе се случи ако неколку часа носите пластични чизми?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Столар 22-04-2018
Столар 21-04-2018


Што ќе се случи ако неколку часа носите пластични чизми?

Проѕирните пластични чизми станаа Инстаграм хит преку ноќ, па откако голем процент од девојките пробаа да ги носат, некои не се најзадоволни од резултатот.

sto-ke-se-sluci-ako-nekolku-casa-nosite-plasticni-cizmi-001.jpg

Грозната вистина е следнава:

Природно е нозете да ви се потат во материјал кој не им дозволува „да дишат“.

Па така, неколку храбри девојки ја споделија реалната слика:

sto-ke-se-sluci-ako-nekolku-casa-nosite-plasticni-cizmi-2.jpg

А, изгледаат толку прекрасно на Инстаграм...

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

5 модели на чизми кои секоја жена ги посакува оваа есен Трикот во создавањето на перфектен избор на гардероба е во совладувањето на осно...
Колекција Лобутинки за есен/зима 2017 (фото) Како и сите модни куќи, така и Кристијан Лобутин е чекор понапред. Па, не е ништ...
Тренд аларм: Ова лето се носат сандали со дебела штикла Сандалите со дебела штикла се единствените чевли кои ќе ви бидат потребни летово...