Тренд аларм: Бидете супер кул со жолта боја ова лето


Тренд аларм: Бидете супер кул со жолта боја ова лето

Жолтата боја е ризична и храбра, па многу жени затоа ја избегнуваат.

trend alarm bidete super kul so zolta boja ova leto 01

Но таа ги преплави модните писти и е вистински начин да изгледате тренди и свежо.

Дури и ако не можете да бидете авантуристи како светските трендсетерки, тогаш започнете со вметнување на само едно парче во жолта боја во вашиот стајлинг. Па и да станува збор само за чевли или чанта, вие ќе изгледате супер кул.

Исто така ако ве плаши силната жолта, за почеток одберете некоја посмирена нијанса на оваа боја.

Познатите дами веќе прошетаа во монохроматски жолти комбинации и навистина оставија впечаток. Џенифер Лопез и Кендал Џенер, се само дел од вљубенички во овој тренд.

Еве неколку идеи од ѕвездите:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тренд аларм: Ова лето се носат сандали со дебела штикла Сандалите со дебела штикла се единствените чевли кои ќе ви бидат потребни летово...
Тренд за есен: Шик капути на врзување Капутот е едно од најомилените модни парчиња на сите трендсетерки за студените д...
Хит бикините за лето 2018: Минималистички, со жица помеѓу градите Заборавете на класичните триаголници или обичните модели како градници, летово и...