14 парчиња облека кои не им прилегаат дури ни на најзгодните жени


14 парчиња облека кои не им прилегаат дури ни на најзгодните жени

Низ годините учиме како со помош на облеката да ги сокриеме недостатоците на телото, но некогаш се случува несвесно да кикснеме.

14-parcinja-obleka-koi-ne-im-prilegaat-duri-ni-na-najzgodnite-zeni-001.jpg

Направивме селекција од 14 парчиња облека кои не им прилегаат дури и на најзгодните жени, бидејќи ја проголтуваат убавината на секое тело.

Избегнувајте:

Панталони со кратки, широки ногавици

Непотребно ве прават пониски бидејќи ви ги скратуваат нозете. Добра замена се тесните капри панталони со должина над глуждовите.

14-parcinja-obleka-koi-ne-im-prilegaat-duri-ni-na-najzgodnite-zeni-1.jpg

Фустани без форма

Фустаните кои се како вреќи не може да ѝ ласкаат на фигурата. Подобро е да одберете струкирани модели кои ги нагласуваат облините.

14-parcinja-obleka-koi-ne-im-prilegaat-duri-ni-na-najzgodnite-zeni-2.jpg

Кратки, широки маички

Попаметно е да купувате маички кои го покриваат стомакот и го нагласуваат струкот, а не го шират.

14-parcinja-obleka-koi-ne-im-prilegaat-duri-ni-na-najzgodnite-zeni-3.jpg

Панталони во линии

Опасно парче облека кое не изгледа воопшто симпатично кога ќе се рашири на одредени места. Секогаш бирајте еднобојни фармерки и панталони.

14-parcinja-obleka-koi-ne-im-prilegaat-duri-ni-na-najzgodnite-zeni-4.jpg

Било што со бисерен сјај

Постојат аксесоари и принтови доколку сакате да делувате дотерано. Нема потреба од бисерен сјај кој облеката само ја прави евтина.

14-parcinja-obleka-koi-ne-im-prilegaat-duri-ni-na-najzgodnite-zeni-5.jpg

Сако со погрешен број

Сакото со погрешен број е најголемиот стилски грев. Секогаш внимавајте на големината на рамениците, должината на ракавите и бирајте женствени модели.

14-parcinja-obleka-koi-ne-im-prilegaat-duri-ni-na-najzgodnite-zeni-6.jpg

Панталони со крупен принт

Хаотичните панталони никогаш не се добар избор бидејќи ви ги кријат нозете и задникот. Подобро е да одберете монохроматски модел и принт.

14-parcinja-obleka-koi-ne-im-prilegaat-duri-ni-na-najzgodnite-zeni-7.jpg

Уште 7 парчиња облека на следната страна...Би можело да ве интересира:

Како да ги одберете идеалните очила за сонце според обликот на лицето? Очилата за сонце не се само моден додаток. Тие ги штитат очите од штетните сонче...
10-те стилски правила кои ги следат Кејт Мидлтон и Меган Маркл, а може... Откако Кејт Мидлтон и Меган Маркл станаа припаднички на кралското семејство, нив...
Моден експеримент: 10 дена носела облека од сопругот (фото) За жените, носењето на машка облека во домашни услови значи комфор и удобност. Н...