Најдобрите есенски капути на Zara (фото)


Најдобрите есенски капути на Zara (фото)

Есента е веќе на прагот. Го обожуваме моментот на тоа мало заладување, менувањето на бојата на лисјата и нивното меко крцкање под чевлите и секако – есенските мантили.

Najdobrite-esenski-kaputi-na-Zara-01.jpg

Шпанскиот моден бренд Zara оваа сезона ни нуди асиметрични модели кои се удобни и пријатни на допир. Изгледаат како број-два поголенми.

Вештачки антилоп, ленено платно, памук и материјали кои потсетуваат на меко ќебенце се изборот на Zara за есенските мантили кои одлично ќе го надополнат вашиот изглед оваа сеозна.

Кој е вашиот избор?

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

12 чудни модни трикови кои ќе ви го олеснат животот Од непријатна миризба на чевлите до изгубен сјај на сребрениот накит, овие трико...
Топ 10 есенски трендови за модерни мажи (фото) Доколку сметате дека модната индустрија се врти само околу жените, несомнено гре...
Моден оброк во сите бои: Уникатна колекција на Dolce & Gabanna за прол... Познатото модно дизајнерско дуо Dolce & Gabbana, на овогодинешната Модна нед...