Најубавите чанти од модните недели за пролет/лето 2018


Најубавите чанти од модните недели за пролет/лето 2018

Од Викторија Бекам до Келвин Клајн, најпознатите светски дизајнери понудија по нешто за сечиј вкус.

najdobrite chanti od modnite nedeli za prolet leto 2018 01

Модните недели во Лондон, Милано и Париз ни понудија огромна креативна палета на чанти.

Од мали плик чанти до макси чанти со реси и написи, сѐ можеше да види на модните ревии.

За пролет/лето 2018 дизајнерите не се плашеа да ја ослободат фантазијата и направија модели кои не се само обичен моден додаток, туку лесно може да бидат и главен фокус на целокупниот стајлинг.

Еве дел од чантите што ги видовме на ревиите на: Ралф Лорен, Викторија Бекам, Келвин Клајн, Кристијан Сириано, Џејсон Ву...

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кога не знаете кои чевли да ги облечете, искористете го трикот на Викт... Викторија Бекам е поим за беспрекорен стил, па затоа никогаш нема да погрешите а...
5 модели на чанти кои ќе бидат хит во 2018 Чантите се моден додаток без кој не може да функционира ниту една жена. Од тотал...
Ким и Ирина највпечатливи, Џиџи разочара на CFDA модните награди CFDA модните награди се познати како „Оскари“ во светот на модата и модните инфл...