10 лоши стилски навики кои прават да изгледате како жена без вкус


10 лоши стилски навики кои прават да изгледате како жена без вкус

Постојат мал милион на модни избори кои може да ги направите секојдневно, но тоа не значи дека сите се правилни и проверени.

10-loshi-stilski-naviki-koi-pravat-da-izgledate-kako-zena-bez-vkus-2-001.jpg

Овие 10 правила ќе ѝ помогнат на секоја жена да остави добар впечаток.

Па, ако не сакате да делувате како жена која нема вкус, гледајте да не ги повторите следниве грешки:

1. Избегнувајте балетанки во комбинација со деловните костими

10-loshi-stilski-naviki-koi-pravat-da-izgledate-kako-zena-bez-vkus-01.jpg

2. Не ја влечете долгата маичка или блуза над фармерките. Истакнете го струкот.

10-loshi-stilski-naviki-koi-pravat-da-izgledate-kako-zena-bez-vkus-02.jpg

3. Не носете огромна чанта за вечерните елегантни настани.

10-loshi-stilski-naviki-koi-pravat-da-izgledate-kako-zena-bez-vkus-03.jpg

4. Избегнувајте кратки чизмички со кратки здолништа. Преферирајте салонки.

10-loshi-stilski-naviki-koi-pravat-da-izgledate-kako-zena-bez-vkus-04.jpg

5. Не комбинирајте повеќе од едно широко парче облека.

10-loshi-stilski-naviki-koi-pravat-da-izgledate-kako-zena-bez-vkus-05.jpg

6. Тексас шорцеви плус хулахопки – избришете ја оваа идеја од глава.

10-loshi-stilski-naviki-koi-pravat-da-izgledate-kako-zena-bez-vkus-06.jpg

7. Здолништата со облик на балон не ѝ прилегаат на ниту една девојка. Заменете ги со тесни здолништа со колена.

10-loshi-stilski-naviki-koi-pravat-da-izgledate-kako-zena-bez-vkus-07.jpg

8. Штиклите кои се очигледно неколку броја поголеми, па ги влечете, треба да ги фрлите.

10-loshi-stilski-naviki-koi-pravat-da-izgledate-kako-zena-bez-vkus-08.jpg

9. Ролките визуелно ви ја скратуваат фигурата. Преферирајте џемпери со V отвор.

10-loshi-stilski-naviki-koi-pravat-da-izgledate-kako-zena-bez-vkus-09.jpg

10. Ослободете се од фармерките со екстремно низок струк и оштетен материјал.

10-loshi-stilski-naviki-koi-pravat-da-izgledate-kako-zena-bez-vkus-10.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

30 модни комбинации за деновите кога не знаете што да облечете Ако постои една реченица кој сите жени ја кажале некогаш, или повеќепати, во сво...
6 модни комбинации кои ги носеше Кери Бредшо, а се во тренд денес Кери Бредшо засекогаш ќе остане модна инспирација. Уште на почетокот на серијата...
10 совети за жените во 30-тите: Како да се облекувате младешки, но не ... Тенка е границата меѓу младешкиот и тинејџерскиот изглед, а ако сте жена во 30-т...