Тренд за есен: Шик капути на врзување

Капутот е едно од најомилените модни парчиња на сите трендсетерки за студените денови.

trend-za-esen-shik-kaputi-na-vrzuvanje-01.jpg

Квалитетниот и впечатлив капут ја разубавува секоја модна комбинација и му дава елегантна и женствена нота и на најмонотониот изглед.

Трендовите се менуваат од сезона во сезона, а оваа есен се носат капути на врзување. Освен што се топли и шик, овие капути го истакнуваат струкот поради ременот на средина и визуелно ја издолжуваат фигурата.

Најчесто се во пастелни нијанси, иако ги има и во повпечатливи бои, а модните блогерки веќе почнаа да ги носат со сите комбинации.

Погледнете какви модели на капути на врзување ќе се носат оваа есен и одберете си омилен од идеите во продолжение:

М. В. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Ретро моден тренд: Бидете шик во стилот на вашата баба (фото) Трендсетерките во светот се опседнаа со винтиџ парчињата од „орманот на баба“. П...
Тренд што буди носталгија: Џемперот „од баба“ ќе ве топли оваа зима 2021 (фото) Плетка која нè потсетува на детство, на топлата прегратка на баба, на едни минат...
Омиленото „обично“ модно парче на славните дами (кои тие го носат на кул начин) Како обичната црна ролка изгледа кул кога ја носи Роузи Хантингтон Вајтли или па...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg