22 комбинации со ултра-виолетова облека, хит бојата за 2018-та (фото)


22 комбинации со ултра-виолетова облека, хит бојата за 2018-та (фото)

Pantone уште на самиот крај на 2017-та веќе ни најави каква облека треба да подготвиме за 2018-та.

22-kombinacii-so-ultra-violetova-obleka-hit-bojata-za-2018-ta-001.jpg

Прогласувајќи ја ултра-виолетовата за боја на годината, таа се најде на сите излози и во секој женски гардеробер.

Блогерките веќе го усовршија нејзиното комбинирање и носење, а време е и вие да украдете некоја идеја.

Како да ја носите бојата на 2018-та? 22 идеи во продолжение:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Блуза со машна: 16 начини на кои може да ја носите оваа пролет Доколку ви е во план да ја обновите гардеробата оваа сезона, а сакате да изгледа...
Фенси костими за Halloween за девојки кои се модни фанатици Halloween, или Денот на вештерките, е празник посветен на хорор приказни, духови...
Трикови за облеката во лето да не ви држи топло Топлото време на никого не му оди во прилог кога треба да излеземе надвор и букв...