Хит бикините за лето 2018: Минималистички, со жица помеѓу градите
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Чувар 22-07-2019
Sales Assistant 22-07-2019


Хит бикините за лето 2018: Минималистички, со жица помеѓу градите

Заборавете на класичните триаголници или обичните модели како градници, летово има нов бикини хит.

nov-leten-trend-bi-gi-nosele-li-ovie-hit-bikini-01.jpg

Деновиве на социјалните мрежи кружи нов моден тренд за ова лето, а тоа се бикините со превртен V-отвор.

Жицата со остра V линија оди по долниот дел на градите со што ги нагласува и поткрева, па со сигурност нема да останете незабележани.

nov-leten-trend-bi-gi-nosele-li-ovie-hit-bikini-02.jpg

На многумина ова им изгледа бизарно, но сепак, моделите и модните блогерки одамна го прифатиле овој тренд.

View this post on Instagram

Cannes 2017 ✨ #flashback #summer17 #🌹

A post shared by Gizele Oliveira (@giizeleoliveira) on

Првиот бренд кој го вовел овој дизајн е австалискиот Bamba Swim, а чини 78 долари или околу 50 евра.

Стилистите предвидуваат дека овој модел со превртено V ќе биде многу популарен летово, бидејќи одговара на повеќе форми и големини.

Би ги носеле ли овие бикини?

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Гол долен дел од градите - бикини тренд за лето 2019 (фото) Неонски бикини или бикини со животински принт, но главен фокус е нетипичниот кро...
Моден тренд за пролет 2019: Како да носите долги шорцеви? Долгите шорцеви повторно се враќаат во мода, па време е да „прочепкате“ во шкафч...
11 совети кои треба да ѝ бидат модна заповед на секоја тренди дама Едно од главните правила е да не комбинирате повеќе трендови наеднаш. Едно од...