12 начини како да трошите помалку, а да се облекувате подобро


12 начини како да трошите помалку, а да се облекувате подобро

Овие трикови ќе направат да купувате мудро, да изгледате одлично, а вашиот паричник да остане полн.

12-nachini-kako-da-proshite-pomalku-a-da-se-oblekuvate-podobro-01.jpg

Понекогаш кога ќе видите некоја совршена комбинација, сигурно си помислувате дека вреди многу пари.

Но, вистината може да е сосема поинаква. Можеби станува збор за скромен буџет, но мудро направени избори при шопинг.

Не значи дека за да изгледате убаво, задолжително е да потрошите цело богатство.

Трикови кои ќе ви помогнат да бидете дотерани за помалку пари:

Буџет

За да не потрошите многу пари нерационално, пред секој шопинг прво точно одредете ја сумата што сте подготвени да ја потрошите.

12-nachini-kako-da-proshite-pomalku-a-da-se-oblekuvate-podobro-02.jpg

План

Пред сè треба да знаете кој е точно вашиот стил, а потоа да размислете што ви недостига во плакарот.

Не купувајте уште еден црн фустан што така ќе ви стои во плакарот, туку купете ја неопходната бела кошула за на работа. Исто така, размислете кој од актуелните модни трендови, можно е да биде актуелен подолго време.

12-nachini-kako-da-proshite-pomalku-a-da-se-oblekuvate-podobro-03.jpg

Облека што прави да се чувствувате добро

Убавата долна облека може да го поправи расположението, подеднакво како и букет цвеќе.

Добро избраните градник и гаќички ќе направат да се чувствувате подобро и да зрачите со самодоверба. Исто важи и за бикините, па не штедете на ваквите работи.

12-nachini-kako-da-proshite-pomalku-a-da-se-oblekuvate-podobro-04.jpg

Здолниште наместо фустан

Ако бирате помеѓу овие две, тогаш изберете здолниште. Здолништето можете да го комбинирате на различни начини, со кошули, маички, палта, и секогаш да изгледа поинаку.

12-nachini-kako-da-proshite-pomalku-a-da-se-oblekuvate-podobro-06.jpg

Преминете ги границите

Излезете од вашата комфорна зона и пробајте нешто поинакво, кое ќе направи да изгледате уникатно и впечатливо, како што посакувате одамна. Не плашете се од експериментирање.

12-nachini-kako-da-proshite-pomalku-a-da-se-oblekuvate-podobro-05.jpg

Акцентирање со силни бои

Без силни бои, вашите стајлинзи ќе изгледаат здодевно. Изберете чевли, чанта или брош со необична боја и форма и на тој начин додадете боја во вашиот изглед.

Нема потреба да купувате цела комбинација во силна боја.

12-nachini-kako-da-proshite-pomalku-a-da-se-oblekuvate-podobro-07.jpg

Уште 6 совети на следната страна...Би можело да ве интересира:

20 пати кога ѕвездите носеле секси долна облека наместо нормална облек... Кога сте позната личност може да излезете од дома облечени во било што – буквалн...
8 трикови за девојките кои не се родени со идеално чувство за мода Кога не знаете што да облечете, облечете се од глава до петици во црно, а кога с...
Трикови со кои ќе направите облеката која не ви е точна да ви стои под... Колку пати се случило да се заљубите во некое парче облека, но да се разочарате ...