Мали гради или голем стомак: Костими за капење според обликот на вашето тело
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Чувар 22-07-2019
Sales Assistant 22-07-2019


Мали гради или голем стомак: Костими за капење според обликот на вашето тело

Некои модели на костими за капење можат да направат магија за изгледот на вашата фигура.

mali-gradi-ili-golem-stomak-kostimi-za-kapenje-spored-oblikot-na-vasheto-telo-01.jpg

Време е за плажа, забава и релаксација. Каков костим за капење ќе облечете годинава?

Ако сè уште не сте купиле, изберете според обликот на вашето тело:

Атлетско тело

На вас совршено ви прилега сè, па одберете некое минималистичко бикини и уживајте.

mali-gradi-ili-golem-stomak-kostimi-za-kapenje-spored-oblikot-na-vasheto-telo-02.jpg

Големи гради

За да не изгледаат виснато, најдобро е да одберете модел со цврста корпа и дебели прерамки.

mali-gradi-ili-golem-stomak-kostimi-za-kapenje-spored-oblikot-na-vasheto-telo-03.jpg

Широки колкови

За визуелно да ги намалите колковите, одберете костим за капење со светол горен дел и темен долен дел.

mali-gradi-ili-golem-stomak-kostimi-za-kapenje-spored-oblikot-na-vasheto-telo-04.jpg

Преслаби

За да и додадете женственост на вашата боја, одберете храбри дезени и ведри бои.

mali-gradi-ili-golem-stomak-kostimi-za-kapenje-spored-oblikot-na-vasheto-telo-05.jpg

Мали гради

За вас совршени се моделите со висок струк. Ретро монокини ќе ви го истакне струкот, а ќе го тргне фокусот од градите.

mali-gradi-ili-golem-stomak-kostimi-za-kapenje-spored-oblikot-na-vasheto-telo-06.jpg

Полнички

Со помош на монокини стегнете го вашиот струк и одберете костим со линии, контрастни бои и храбри дезени во деловите кои сакате да ги нагласите.

mali-gradi-ili-golem-stomak-kostimi-za-kapenje-spored-oblikot-na-vasheto-telo-07.jpg

Уште костими за капење за да ги сокриете недостатоците на вашето тело!

С. С.| Црнобело

Би можело да ве интересира:

За храбри девојки со стил: Како да носите аутфити со змиски принт? (фо... Иако за некои девојки змискиот принт и стилот не одат заедно, сепак храбрите мод...
Како да одберете штикли кои ќе ви бидат удобни и нема да изгледате сме... Жените во штикли навистина изглеаат поженствено, но само доколку во нив се чувст...
Гол долен дел од градите - бикини тренд за лето 2019 (фото) Неонски бикини или бикини со животински принт, но главен фокус е нетипичниот кро...