Модна еволуција: Какви очила за сонце се носеле низ годините?

Очилата за сонце веќе не служат само за нивната примарна функција да штитат од сонце, туку станаа одличен моден додаток.

modna-evolucija-kakvi-ochila-za-sonce-se-nosele-niz-godinite-01.jpg

Постојат многу различни форми, модели и брендови на очила, кои го надополнуваат аутфитот на оние кои сакаат да бидат во чекор со модата.

Ако погледнеме наназад, лесно ќе сфатиме дека многу очила од минатото сега се враќаат во мода и дека и тогаш имало трендови кои се следеле.

Во продолжение погледнете какви очила за сонце се носеле низ годините:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

2-годишно девојче од Скопје е мала модна икона на Инстаграм (фото) Доброосмислени аутфити и талент за позирање, запознајте ја малата Фрида од Скопј...
Модерните девојки ги поместија границите – на плажа се оди во аутфити како за на модна писта (фото) Критериумите за мода на плажа дефинитивно се поместени – девојките одат средени ...
2-годишната Дариа од Пробиштип е мини модна икона на Инстаграм „Пред да ја имам Дариа многу сакав да се дотерувам и да експериментирам со несек...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg