Модна еволуција: Какви очила за сонце се носеле низ годините?


Модна еволуција: Какви очила за сонце се носеле низ годините?

Очилата за сонце веќе не служат само за нивната примарна функција да штитат од сонце, туку станаа одличен моден додаток.

modna-evolucija-kakvi-ochila-za-sonce-se-nosele-niz-godinite-01.jpg

Постојат многу различни форми, модели и брендови на очила, кои го надополнуваат аутфитот на оние кои сакаат да бидат во чекор со модата.

Ако погледнеме наназад, лесно ќе сфатиме дека многу очила од минатото сега се враќаат во мода и дека и тогаш имало трендови кои се следеле.

Во продолжение погледнете какви очила за сонце се носеле низ годините:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Очила за сонце на глава и уште 5 модни грешки кои прават да изгледате како жена без стил Преполни џебови – изгледате неуредно, плус е небезбедно, може да изгубите нешто....
Хит бикините за лето 2018: Минималистички, со жица помеѓу градите Заборавете на класичните триаголници или обичните модели како градници, летово и...
Модна еволуција: Како се менуваше стилот на Селена Гомез низ годините? (фото) Поминаа 11 години од првото појавување на Селена Гомез на црвениот тепих кога бе...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg