Зошто Меган Маркл сè почесто носи фустани со џебови?


Зошто Меган Маркл сè почесто носи фустани со џебови?

Меган Маркл откако стана војвотка, почна да гради свој сопствен стил и често може да се забележи во слични парчиња облека и модели на различни настани.

zoshto-megan-markl-se-pochesto-nosi-fustani-so-djebovi-01.jpg

Она што може да се забележи, е дека во последно време, војвотката од Сасекс сè почесто се појавува во фустани со џебови.

zoshto-megan-markl-se-pochesto-nosi-fustani-so-djebovi-002.jpg

Меган изгледа совршено во секоја комбинација, но како и многу други работи, ниту овој детаљ не е без причина.

Според британскиот Express, причината за ова веројатно е тоа што војвотката сака да ја охрабри модната индустрија за поголема функционалност при дизајнирање на облеката.

И жените некогаш сакаат да го остават телефонот или клучевите во џебови, без да мора да носат чанта за 2 работи, или пак едноставно да има каде да ја потпрат раката.

zoshto-megan-markl-se-pochesto-nosi-fustani-so-djebovi-03.jpg

Со честото носење на фустани со џебови, војвотката од Сасекс прави притисок врз модната индустрија, така што ги поттикнува да прават повеќе фустани со џебови, за да бидат функционални и декоративни истовремено.

zoshto-megan-markl-se-pochesto-nosi-fustani-so-djebovi-04.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Време е за цветни фустани! Со првите сончеви зраци и мирис на пролет во воздухот, се појавува и желбата да ...
Зошто треба почесто да носите црна облека на важни настани? Иако многумина ја поврзуваат со мрачни настани, сепак црната боја е елегантна и ...
Моден водич за мажи и жени: Како да носите одело со патики? (фото) Во очекување на потопли и сончеви денови, време е да почнеме да размислуваме за ...