Женски лежерни комбинации со „машки“ кошули (фото)


Женски лежерни комбинации со „машки“ кошули (фото)

„Машките“ кошули се спас во топлите денови кога мора да ги покриете рамениците и деколтето, а да се чувствувате лесно и пријатно.

zenski-lezerni-kombinacii-so-maski-kosuli-001.jpg

Секој женски гардеробер треба да има барем една машка кошула. И не мислиме на машка кошула позајмена од момчето или сопругот, туку на едноставен, неструкиран модел во неутрална боја или едноставен дезен.

Постојат неколку начини како може да ја носите - раскопчана, врз маичка на прерамки, пуштена врз тесни панталони или половично прибрана во нив, за да го нагласите струкот.

Преферирајте да ја комбинирајте со долни парчиња кои ги нагласуваат и истакнуваат нозете и облините, за да не се загубите во ширината.

Неколку идеи како модерните жени носат машки кошули, а треба да почнете и вие:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 безвременски парчиња облека кои треба да ги имате во вашиот гардеро... И покрај бројните трендови и огромниот број на облека која ни е достапна на сите...
9 грешки при средувањето кои жените ги прават во топлите денови Иако на прв поглед ни се чини дека нема ништо полесно и поедноставно од лесните ...
5 модели на бикини за девојките со мали гради Секоја сезона брендовите имаат огромна понуда на костими за капење, па многу лес...