Хит комбинација за меѓусезона: Како да носите фустан и патики?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Komercija 25-05-2019


Хит комбинација за меѓусезона: Како да носите фустан и патики?

Независно дали есента официјално е пристигната, периодите на преминување од едно во друго годишно време и приспособувањето знаат да бидат многу тешки, посебно кога станува збор за избор на облека.

hit-kombinacija-za-megjusezona-kako-da-nosite-fustan-i-patiki-01.jpg

За деновите кога е доволно топло за да не сакате да се облечете во панталони и блуза, но сепак постои можност за дожд и поладно време, кобинација од фустан со патики е идеална и омилена на многу блогерки.

Можете да одберете долг или краток, тесен или широк фустан, зависно од пригодата и да го комбинирате со различни модели на патики, средена коса и неколку додатоци.

Во секое време ќе изгледате дотерано и стилски, а сепак не претерано, а и нема да губите многу време на комбинирање повеќе различни парчиња облека.

Погледнете неколку идеи како може да носите фустан и патики:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Како да носите гумени чизми за дожд, а да не изгледате смешно? (фото) Дали и на вас кога бевте деца ви се темнеше кога родителите сакаа да носите гуме...
Хит модна комбинација: Женски одела во пастелни бои Во последно време, помеѓу модните трендови сè почесто се наоѓаат женските одела,...
Како да носите сламен шешир и кога не сте на плажа, а да изгледате сти... Сламениот шешир  за многу девојки е неизбежен детаљ кога станува збор за од...