8 парчиња облека кои стојат ужасно дури и на најзгодните девојки
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Чувар 22-07-2019
Sales Assistant 22-07-2019


8 парчиња облека кои стојат ужасно дури и на најзгодните девојки

Иако некои тврдат дека за добар изглед ви треба исклучиво голема самодоверба, модните експерти не се согласуваат.

8-parcinja-obleka-koi-stojat-uzasno-duri-i-na-najzgodnite-devojki-001.jpg

За да го докажат тоа, составија листа од 8 парчиња облека кои може да изгледаат катастрофално дури и на најзгодните девојки со идеални пропорции.

Што е најдобро да избегнувате?

8. Широки панталони пресечени до глуждовите

8-parcinja-obleka-koi-stojat-uzasno-duri-i-na-najzgodnite-devojki-01.jpg

7. Асиметрични фустани и здолништа од комбинација од материјали

8-parcinja-obleka-koi-stojat-uzasno-duri-i-na-najzgodnite-devojki-02.jpg

6. Детски фустанчиња

8-parcinja-obleka-koi-stojat-uzasno-duri-i-na-najzgodnite-devojki-03.jpg

5. Пеплум блузи и фустани

8-parcinja-obleka-koi-stojat-uzasno-duri-i-na-najzgodnite-devojki-04.jpg

4. Палта или наметки со облик на ѕвонче

8-parcinja-obleka-koi-stojat-uzasno-duri-i-na-najzgodnite-devojki-05.jpg

3. Долги џемпери и блузи во улога на фустан

8-parcinja-obleka-koi-stojat-uzasno-duri-i-na-najzgodnite-devojki-06.jpg

2. Ролки извадени од панталоните или здолништето

8-parcinja-obleka-koi-stojat-uzasno-duri-i-na-najzgodnite-devojki-07.jpg

1. Фустани со А-крој, без нагласен струк

8-parcinja-obleka-koi-stojat-uzasno-duri-i-na-najzgodnite-devojki-08.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

6 парчиња облека од кои е подобро да се откажете оваа есен/зима Иако сега времето е уште променливо, сепак наскоро ќе почнеме да бараме начин ка...
Парчиња облека кои визуелно ќе ви ги издолжат и истенчат нозете Сонот на речиси секоја девојка е да има долги и витки нозе, но не секоја е среќн...
8 парчиња облека кои се опасни по здравјето ако ги носите секој ден Не, тука не говориме за танга гаќичките, туку за парчиња облека кои голема е вер...