30 комбинации со кардигани, за деновите кога наутро и навечер е свежо
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


30 комбинации со кардигани, за деновите кога наутро и навечер е свежо

Се наоѓаме во период од годината кога не знаеме дали е подобро наутро да истрпиме малку да ни е ладно или да се помириме дека во текот на целиот ден јакната ќе треба да ја носиме во раце.

30-kombinacii-so-kardigani-za-denovite-koga-nautro-i-navecer-svezo-001.jpg

Бидејќи уште е рано за кожени јакни и дебели наметки, постои одлична меѓу-сезонска алтернатива. Се вика кардиган наметка.

Таа ќе се вклопи во сите лежерни и деловни комбинации, а доволно е да го имате во една неутрална нијанса и во црна боја.

Ако сакате малку поелегантен изглед може врз него да ставите ремен или да го накитите со некоја марама околу јаката.

Идеите во продолжение сигурно ќе ви бидат од корист за оваа меѓу-сезона:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Есенски модни комбинации за полнички девојки - носете ги килограмите с... Модата одамна престана да биде наменета само за овие или оние, разделени во неко...
Дрес-код што мора да се почитува: Како да се облечете пристојно за вен... Некои најосновни правила за вашиот изглед на нечија свадба веќе ви се јасни, осо...
6 стилски начини да носите фустан на ладно, а да не смрзнете Променливото време прави многу проблеми при изборот на облека, па токму затоа фу...