Омилена есенска комбинација: Џемпер фустан + високи чизми (фото)


Омилена есенска комбинација: Џемпер фустан + високи чизми (фото)

За деновите кога е свежо, но сепак не сакате да се наоблечете премногу и сакате да бидете подотерани, оваа комбинација е идеална.

omilena-esenska-kombinacija-djemper-fustan-visoki-chizmi-foto-01.jpg

Подолг џемпер кој може да се носи како фустан со хулахопки и високи чизми е омилената есенска комбинација на многу девојки.

Зависно од моделот и модните детаљи, оваа комбинација може да ја носите за различни пригоди.

Тенок или дебел џемпер, со ролка или без, со јакна или капут – постојат различни комбинации и никогаш нема да ви треба многу време да се одлучите што да носите.

Земете го омилениот џемпер, одберете чизми и подготвени сте.

Доколку немате идеи, следниве фотки ќе ви бидат инспирација за есенските денови:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

9 фото докази дека Меган Маркл сака да ги следи и копира аутфитите на ... Откако е со принцот Хари, поранешната актерка сè почесто станува мета на модните...
Моден водич за мажи и жени: Како да носите одело со патики? (фото) Во очекување на потопли и сончеви денови, време е да почнеме да размислуваме за ...
25 идеи како да носите чанта со змиски принт (фото) Змискиот принт зема огромен замав во светот на модата, посебно чантите кои може ...