Облека во боја на цимет: Есенски фаворит на трендсетерките (фото)


Облека во боја на цимет: Есенски фаворит на трендсетерките (фото)

Кога ќе помислиме на есента, прва асоцијација ни се прекрасните нијанси на природата, мирисот на цимет и паднатото лисје.

obleka-vo-boja-na-cimet-esenski-favorit-na-trendseterkite-foto-1.png

Есента отсекогаш ги инспирирала уметниците, поетите и писателите, ама и модните креатори. Од Hermès до Bottega Veneta, брендовите годинава го ставаат циметот на модната мапа.

Поженствена од кафеавата и поласкава од кремастата, оваа земјена нијанса ќе изгледа совршено во есенските аутфити. Сите тонови на цимет најдоа место во колекциите на дизајнерските куќи за тековната сезона.

obleka-vo-boja-na-cimet-esenski-favorit-na-trendseterkite-foto-2.jpg

Ако сакате комплетен изглед во истата боја, тогаш ви предлагаме да се одлучите за плетените макси фустани. Доколку, пак, желба ви е да ги внесете нијансите на цимет во мали дози, определете се за кожени парчиња, шешири или ракавици.

Каков и да биде вашиот избор, нема да погрешите со есенскиот фаворит на трендсетерките.

obleka-vo-boja-na-cimet-esenski-favorit-na-trendseterkite-foto-3.jpg

Погледнете како тие ја носат облеката во боја на цимет од галеријата во продолжение:

М. А. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

20 пати кога ѕвездите носеле секси долна облека наместо нормална облек... Кога сте позната личност може да излезете од дома облечени во било што – буквалн...
Облека вредна 1 милион долари: Најскапите модни парчиња кои Норт Вест ... 5-годишната ќерка на Ким Кардашијан и Канје Вест уште од најмала возраст живее л...
Моден водич за мажи и жени: Како да носите одело со патики? (фото) Во очекување на потопли и сончеви денови, време е да почнеме да размислуваме за ...