Најбараниот џемпер на Pinterest за есен-зима 2018 (фото)


Најбараниот џемпер на Pinterest за есен-зима 2018 (фото)

Ја отворивме сезоната на топли и меки џемпери, а идеи за комбинации секогаш бараме на Pinterest.

najbaraniot-djemper-na-pinterest-za-esen-zima-2018-foto-01.jpg

Покрај многуте комбинации како здолниште и џемпер, аутфит во боја на цимет, џемпер-фустани и карирани капути, девојките најмногу пребаруваат едно парче облека кое ќе ја обележи оваа сезона.

Тоа се секако сивите џемпери, а најпребарувани зборови на Pinterest се grey sweater (сив џемпер), според еден американски сајт.

Сигурно поседувате и вие барем еден сив џемпер, а ако не, време е да си набавите неколку за кои нема да зажалите.

Можете да ги носите како туника, фустан, или во комбинација со фармерки и здолниште, зависно од моделот и дебелината на џемперот.

Инспирација за комбинирање на сив џемпер – хит за есен-зима 2018:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

9 фото докази дека Меган Маркл сака да ги следи и копира аутфитите на ... Откако е со принцот Хари, поранешната актерка сè почесто станува мета на модните...
Најбизарни модели на фармерки кои некогаш се појавиле (фото) Иновацијата на модните дизајнери некогаш знае да ги премине сите граници, а токм...
Идеи како да ја носите омилената црна боја во лето (фото) Иако црната боја не важи за летна и многумина ја избегнуваат, сепак има и такви ...