Најбараниот џемпер на Pinterest за есен-зима 2018 (фото)


Најбараниот џемпер на Pinterest за есен-зима 2018 (фото)

Ја отворивме сезоната на топли и меки џемпери, а идеи за комбинации секогаш бараме на Pinterest.

najbaraniot-djemper-na-pinterest-za-esen-zima-2018-foto-01.jpg

Покрај многуте комбинации како здолниште и џемпер, аутфит во боја на цимет, џемпер-фустани и карирани капути, девојките најмногу пребаруваат едно парче облека кое ќе ја обележи оваа сезона.

Тоа се секако сивите џемпери, а најпребарувани зборови на Pinterest се grey sweater (сив џемпер), според еден американски сајт.

Сигурно поседувате и вие барем еден сив џемпер, а ако не, време е да си набавите неколку за кои нема да зажалите.

Можете да ги носите како туника, фустан, или во комбинација со фармерки и здолниште, зависно од моделот и дебелината на џемперот.

Инспирација за комбинирање на сив џемпер – хит за есен-зима 2018:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Моден водич за мажи и жени: Како да носите одело со патики? (фото) Во очекување на потопли и сончеви денови, време е да почнеме да размислуваме за ...
25 идеи како да носите чанта со змиски принт (фото) Змискиот принт зема огромен замав во светот на модата, посебно чантите кои може ...
9 фото докази дека Меган Маркл сака да ги следи и копира аутфитите на ... Откако е со принцот Хари, поранешната актерка сè почесто станува мета на модните...