6 стилски начини да носите фустан на ладно, а да не смрзнете


6 стилски начини да носите фустан на ладно, а да не смрзнете

Променливото време прави многу проблеми при изборот на облека, па токму затоа фустанот може да биде вистински избор иако многумина го игнорираат.

6-stilski-nachini-da-nosite-fustan-na-ladno-a-da-ne-smrznete-01.jpg

Можете да го носите и кога е поладно, но да го комбинирате правилно за да не смрзнете, а истовремено да не ви биде претопло ако одеднаш се појави сонце.

Во есен, па дури ни во зима, не треба да избегнувате да носите женствена облека, па за таа цел инспирирајте се како да носите фустани и на ладно време.

Постојат неколку начини на кои може да ги комбинирате за да не ви биде ладно, а да изгледате стилски:

Фустан + ролка

6-stilski-nachini-da-nosite-fustan-na-ladno-a-da-ne-smrznete-02.jpg

Фустан со ролка + чизми

6-stilski-nachini-da-nosite-fustan-na-ladno-a-da-ne-smrznete-03.jpg

Фустан + високи чорапи

6-stilski-nachini-da-nosite-fustan-na-ladno-a-da-ne-smrznete-04.jpg

Фустан + високи чизми

6-stilski-nachini-da-nosite-fustan-na-ladno-a-da-ne-smrznete-05.jpg

Фустан + џемпер одозгора

6-stilski-nachini-da-nosite-fustan-na-ladno-a-da-ne-smrznete-06.jpg

Фустан + панталони

6-stilski-nachini-da-nosite-fustan-na-ladno-a-da-ne-smrznete-07.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Како стилски да ја носите обичната широка маичка на 5 различни начини?... За да создадете нов стилски аутфит, понекогаш ви е доволна и само обична широка ...
Како да носите гумени чизми за дожд, а да не изгледате смешно? (фото) Дали и на вас кога бевте деца ви се темнеше кога родителите сакаа да носите гуме...
25 идеи како да носите чанта со змиски принт (фото) Змискиот принт зема огромен замав во светот на модата, посебно чантите кои може ...