Првата дама на Аргентина има потенцијал да ја засени Меланија Трамп (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Првата дама на Аргентина има потенцијал да ја засени Меланија Трамп (фото)

Прекрасната Хулијана Авада мами воздишки со своите беспрекорни стајлинзи.

prvata-dama-na-argentina-ima-potencijal-da-ja-zaseni-melanija-tramp-foto-01.jpg

Првата дама на Аргентина Хулијана Авада (44) го привлече вниманието на светот со својот моден стил, откако со стајлинзите на неодамнешниот Г20 самит беше рамо до рамо со Меланија Трамп.

Сопругата на аргентинскиот претседател Маурицио Макри во 2016 година од страна на еден моден магазин беше избрана за најелегантна прва дама на светот, а нејзините стајлинзи постојано добиваат пофалби во медиумите.

View this post on Instagram

Domingo. ❤️

A post shared by Juliana Awada (@juliana.awada) on

Таа на себе не се плаши да облече фармерки, необични кроеви, елегантни фустани, да експериментира со боите и сето тоа го прави на совршен начин.

Стилот на Хулијана Авада:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Меланија Трамп во ролка и храбри чевли направи моден погодок (фото) Таа понекогаш прави нетипични модни избори за прва дама, но секогаш успева да из...
9 фото докази дека Меган Маркл сака да ги следи и копира аутфитите на други познати дами Откако е со принцот Хари, поранешната актерка сè почесто станува мета на модните...
8 модни катастрофи на Меланија Трамп низ годините Меланија Трамп многу брзо откако стана прва дама на САД почна да важи и за стилс...

Спонзорирани линкови: