5 грешки со фармерките кои речиси сите ги правиме
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 20-06-2019
Продавач 20-06-2019


5 грешки со фармерките кои речиси сите ги правиме

Фармерките се безвременско парче облека и речиси и да нема личност која не поседува барем еден пар. Лесно се комбинираат за повеќе пригоди и никогаш не излегуваат од мода.

5-greshki-so-farmerkite-koi-rechisi-site-gi-pravime-01.jpg

Но, се чини дека ретко кој знае како правилно да ги чува и одржува, па со тоа им се скратува таканаречениот животен век.

Ова се петте најчести грешки кои најверојатно ги правите:

Носите несоодветен број

Купувањето фармерки со несоодветна големина е голема грешка. За нив е важно да ви бидат точни, за заедно со нив да изградите уникатен стил. Купувајте го точниот број и носете ги неколку часа откако ќе ги исперете, за да видите колку ќе се рашират и дали ќе ви стојат како што треба.

5-greshki-so-farmerkite-koi-rechisi-site-gi-pravime-02.jpg

Ги перете пречесто

Ова е една од најчестите грешки. Дури и самите производители на фармерки советуваат да ги перете кога се очигледно нечисти. Во просек, треба да ги перете после пет до седум носења.

Ги перете неправилно

Запомнете го ова правило: Фармерки се перат превртени со надворешната страна кон надвор. На овој начин ја заштитувате бојата. Треба да перете на 30 степени и да не ги мешате со светла облека.

5-greshki-so-farmerkite-koi-rechisi-site-gi-pravime-03.jpg

Не ги кратите ногавиците

Ако ви се влечат ногавиците по подот, треба да ги скратите соодветно на вашата височина.

Ги изложувате на премногу топлина

Машината за сушење и пеглата не се пријатели на џинсот. Најдобро е да ги сушите природно, дури и ако тоа одзема повеќе време отколку што би одземала машината за сушење.

Е. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Грешки кои ги правите со чевлите заради што имате болки во стапалата Многумина знаат да прават грешки при изборот на чевли само за да изгледаат добро...
20 пати кога ѕвездите носеле секси долна облека наместо нормална облек... Кога сте позната личност може да излезете од дома облечени во било што – буквалн...
Облека вредна 1 милион долари: Најскапите модни парчиња кои Норт Вест ... 5-годишната ќерка на Ким Кардашијан и Канје Вест уште од најмала возраст живее л...