10 погрешни комбинации на облека кои прават да изгледате старомодно
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Чувар 22-07-2019
Sales Assistant 22-07-2019


10 погрешни комбинации на облека кои прават да изгледате старомодно

Честопати само еден чекор ве дели од тоа да изгледате пристојно, до тоа да изгледате старомодно и како да сте застанале во времето.

10-pogresni-kobminacii-na-obleka-koi-pravat-da-izgledate-staromodno-001.jpg

Погрешниот избор на облека, како и погрешното комбинирање на облеката, е најчест виновник зошто некои жени се оценети како жени без вкус.

Внимавајте и вие да не ги правите следните 10 грешки:

1. Сет од капа и шал со иста шара и плетка

10-pogresni-kobminacii-na-obleka-koi-pravat-da-izgledate-staromodno-01.jpg

2. Подвиткани фармерки и чевли со врвки

10-pogresni-kobminacii-na-obleka-koi-pravat-da-izgledate-staromodno-02.jpg

3. Принтови со бои кои не си одговараат една со друга

10-pogresni-kobminacii-na-obleka-koi-pravat-da-izgledate-staromodno-03.jpg

4. Комплет од сако и здолниште во иста боја

10-pogresni-kobminacii-na-obleka-koi-pravat-da-izgledate-staromodno-04.jpg

5. Тесни фармерки пикнати во уште потесни чизми

10-pogresni-kobminacii-na-obleka-koi-pravat-da-izgledate-staromodno-05.jpg

6. Бел градник кој ѕирка под белата кошула

10-pogresni-kobminacii-na-obleka-koi-pravat-da-izgledate-staromodno-06.jpg

7. Здолниште со А крој + широка блуза

10-pogresni-kobminacii-na-obleka-koi-pravat-da-izgledate-staromodno-07.jpg

8. Мини фустанче или здолниште + штикли

10-pogresni-kobminacii-na-obleka-koi-pravat-da-izgledate-staromodno-08.jpg

9. Две претесни парчиња облека

10-pogresni-kobminacii-na-obleka-koi-pravat-da-izgledate-staromodno-09.jpg

10. Здолниште до колената и краток капут

10-pogresni-kobminacii-na-obleka-koi-pravat-da-izgledate-staromodno-10.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

20 пати кога ѕвездите носеле секси долна облека наместо нормална облек... Кога сте позната личност може да излезете од дома облечени во било што – буквалн...
Облека вредна 1 милион долари: Најскапите модни парчиња кои Норт Вест ... 5-годишната ќерка на Ким Кардашијан и Канје Вест уште од најмала возраст живее л...
9 модни пролетни формули кои одлично ѝ прилегаат на секоја жена Секоја нова сезона си носи нови модни класици, нови стилски формули, а ова се 9-...