Моден водич за мажи и жени: Како да носите одело со патики? (фото)


Моден водич за мажи и жени: Како да носите одело со патики? (фото)

Во очекување на потопли и сончеви денови, време е да почнеме да размислуваме за полесна гардероба.

moden-vodich-za-mazhi-i-zheni-kako-da-nosite-odelo-so-patiki-foto-01.jpg

Оние на кои работното место или стилот им наложува да носат одела веројатно ќе бидат во потрага по полесни варијанти за да се чувствуваат попријатно.

Идеална (пред)пролетна комбинација е одело + патики, со која секогаш ќе изгледате официјално, елегантно и стилски.

Доколку мислите дека е невозможно одело да се комбинира со патики, се лажете, а овие момци и девојки во продолжение се доказ дека секогаш може да изгледате совршено во најразлични комбинации.

Одело со маичка, џемпер, кошула и кравата – на секоја комбинација одговараат стилски патики во добро одбрана боја.

Во продолжение погледнете идеи за аутфити со одело и патики и инспирирајте се.

За мажи:

moden-vodich-za-mazhi-i-zheni-kako-da-nosite-odelo-so-patiki-foto-02.jpg

moden-vodich-za-mazhi-i-zheni-kako-da-nosite-odelo-so-patiki-foto-03.jpg

moden-vodich-za-mazhi-i-zheni-kako-da-nosite-odelo-so-patiki-foto-04.jpg

moden-vodich-za-mazhi-i-zheni-kako-da-nosite-odelo-so-patiki-foto-05.jpg

moden-vodich-za-mazhi-i-zheni-kako-da-nosite-odelo-so-patiki-foto-06.jpg

moden-vodich-za-mazhi-i-zheni-kako-da-nosite-odelo-so-patiki-foto-07.jpg

moden-vodich-za-mazhi-i-zheni-kako-da-nosite-odelo-so-patiki-foto-08.jpg

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

Моден тренд за пролет 2019: Како да носите долги шорцеви? Долгите шорцеви повторно се враќаат во мода, па време е да „прочепкате“ во шкафч...
25 идеи како да носите чанта со змиски принт (фото) Змискиот принт зема огромен замав во светот на модата, посебно чантите кои може ...
9 фото докази дека Меган Маркл сака да ги следи и копира аутфитите на други познати дами Откако е со принцот Хари, поранешната актерка сè почесто станува мета на модните...

Спонзорирани линкови: