Моден водич за мажи и жени: Како да носите одело со патики? (фото)


Моден водич за мажи и жени: Како да носите одело со патики? (фото)

Во очекување на потопли и сончеви денови, време е да почнеме да размислуваме за полесна гардероба.

moden-vodich-za-mazhi-i-zheni-kako-da-nosite-odelo-so-patiki-foto-01.jpg

Оние на кои работното место или стилот им наложува да носат одела веројатно ќе бидат во потрага по полесни варијанти за да се чувствуваат попријатно.

Идеална (пред)пролетна комбинација е одело + патики, со која секогаш ќе изгледате официјално, елегантно и стилски.

Доколку мислите дека е невозможно одело да се комбинира со патики, се лажете, а овие момци и девојки во продолжение се доказ дека секогаш може да изгледате совршено во најразлични комбинации.

Одело со маичка, џемпер, кошула и кравата – на секоја комбинација одговараат стилски патики во добро одбрана боја.

Во продолжение погледнете идеи за аутфити со одело и патики и инспирирајте се.

За мажи:

moden-vodich-za-mazhi-i-zheni-kako-da-nosite-odelo-so-patiki-foto-02.jpg

moden-vodich-za-mazhi-i-zheni-kako-da-nosite-odelo-so-patiki-foto-03.jpg

moden-vodich-za-mazhi-i-zheni-kako-da-nosite-odelo-so-patiki-foto-04.jpg

moden-vodich-za-mazhi-i-zheni-kako-da-nosite-odelo-so-patiki-foto-05.jpg

moden-vodich-za-mazhi-i-zheni-kako-da-nosite-odelo-so-patiki-foto-06.jpg

moden-vodich-za-mazhi-i-zheni-kako-da-nosite-odelo-so-patiki-foto-07.jpg

moden-vodich-za-mazhi-i-zheni-kako-da-nosite-odelo-so-patiki-foto-08.jpg

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

Моден тренд за пролет 2019: Како да носите долги шорцеви? Долгите шорцеви повторно се враќаат во мода, па време е да „прочепкате“ во шкафч...
Ретро моден тренд: Бидете шик во стилот на вашата баба (фото) Трендсетерките во светот се опседнаа со винтиџ парчињата од „орманот на баба“. П...
25 идеи како да носите чанта со змиски принт (фото) Змискиот принт зема огромен замав во светот на модата, посебно чантите кои може ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg