Сите гламурозни фустани во кои славните се појавија на BAFTA 2019 (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


Сите гламурозни фустани во кои славните се појавија на BAFTA 2019 (фото)

Вечерва во Лондон се одржуваат 72-те БАФТА награди, а на црвениот тепих беше очигледно дека ѕвездите се потрудиле да го достигнат Холивудскиот гламур.

site-glamurozni-fustani-vo-koi-slavnite-se-pojavija-na-bafta-2019-foto-01_630x340.jpg

Иако актерките се покажаа во одлично модно светло, сепак појавувањето на Кејт Мидлтон во бел долг фустан и со обетки од принцезата Дијана, беше најзабележано.

Какви фустани одбраа дамите за Британските филмски награди во Лондон?

Би можело да ве интересира:

30 фустани од Инстаграм блогерки кои ќе им се допаднат на матурантките Колку што жените сакаат да се подготвуваат за свечености и елегантни настани, то...
6-годишно девојче е мини модна икона и ги копира стаjлинзите на ѕвезди... Таа со помош на мајка си се претвора во мини копија на ѕвездите, плус и самата м...
20 пати кога ѕвездите носеле секси долна облека наместо нормална облек... Кога сте позната личност може да излезете од дома облечени во било што – буквалн...