Непрактичен, но симпатичен пролетен тренд – Микро чантички


Непрактичен, но симпатичен пролетен тренд – Микро чантички

Досега многупати сме се увериле во модното правило дека помалку е повеќе, но не верувавме дека еден ден истото ќе важи и за големината на чантите.

neprakticen-no-simpaticen-proleten-trend-mikro-canticki-001.jpg

Па, ако сте жена која има навика да стави буквално сè во својата чанта, овој пролетен тренд може да ви изгледа непрактичен.

Сепак, сите модни икони и блогерки полудеа по трендот на микро чантички околу струкот, рамото и вратот.

Пролет 2019-та ќе биде во знакот на чантите кои изгледаат како приврзоци:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Летен моден тренд: Одело со шорцеви За деновите кога сакате да изгледате деловно, и истовремено шик, оделата со крат...
Жолтото злато и бисерите се враќаат во мода – Накит за кој вреди да по... Познат тренд се враќа во светот на накитот и модните додатоци, што ќе им се допа...
11 совети кои треба да ѝ бидат модна заповед на секоја тренди дама Едно од главните правила е да не комбинирате повеќе трендови наеднаш. Едно од...