9 модни пролетни формули кои одлично ѝ прилегаат на секоја жена
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 20-06-2019
Возач 20-06-2019
Продавач 20-06-2019


9 модни пролетни формули кои одлично ѝ прилегаат на секоја жена

Секоја нова сезона си носи нови модни класици, нови стилски формули, а ова се 9-те кои оваа пролет ви гарантираат супер модерни резултати.

9-modni-proletni-formuli-koi-odlicno-i-prilegaat-na-sekoja-zena-001.jpg

Модните изданија се составени од базични парчиња кои секоја жена треба да ги има во гардероберот, а со нивно вешто комбинирање може да изгледа фантастично во секој дел од денот.

Романтична кошула + фармерки со висок струк + еспадрили

9-modni-proletni-formuli-koi-odlicno-i-prilegaat-na-sekoja-zena-01.jpg

Бели фармерки + широка кошула

9-modni-proletni-formuli-koi-odlicno-i-prilegaat-na-sekoja-zena-02.jpg

Фармерки + бела блуза + шпиц потпетици + креативни аксесоари

9-modni-proletni-formuli-koi-odlicno-i-prilegaat-na-sekoja-zena-03.jpg

Фармерки + блуза во риги + чевли на полна пета + лежерна раскопчана кошула

9-modni-proletni-formuli-koi-odlicno-i-prilegaat-na-sekoja-zena-04.jpg

Бела маичка на кратки + фармерки + мантил во силна боја + рамни чевли

9-modni-proletni-formuli-koi-odlicno-i-prilegaat-na-sekoja-zena-05.jpg

Миди здолниште + бела блуза + тексас јакна + потпетици

9-modni-proletni-formuli-koi-odlicno-i-prilegaat-na-sekoja-zena-06.jpg

Блуза со цветен принт + широки фармерки + „голи“ потпетици

9-modni-proletni-formuli-koi-odlicno-i-prilegaat-na-sekoja-zena-07.jpg

Одело + кошула со принт + машки чевли

9-modni-proletni-formuli-koi-odlicno-i-prilegaat-na-sekoja-zena-08.jpg

Широки панталони + обична маичка на кратки + тексас јакна

9-modni-proletni-formuli-koi-odlicno-i-prilegaat-na-sekoja-zena-09.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

7 модни лекции кои мора да ги знае секоја модерна дама Одберете жена чиј стил ве инспирира. Најдовте некое навистина вредно парче? Купе...
Модни правила по кои се води Меган Маркл, а може да ги следите и вие з... Меган Маркл секогаш изгледа совршено од глава до пети, иако не носи скапи парчињ...
Моден водич за мажи и жени: Како да носите одело со патики? (фото) Во очекување на потопли и сончеви денови, време е да почнеме да размислуваме за ...