Враќање во иднината со новата Nike Air Max колекција
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 20-06-2019
Продавач 20-06-2019


Враќање во иднината со новата Nike Air Max колекција

Nike Air Max моделите несомнено се едни од најпрепознатливите силуети на спортскиот гигант. Со новата Air Max колекција – Throwback Future Pack, брендот дава нова визија за иднината на патиките. Истовремено почитувајќи го наследството на Air технологијата, но и зацврстувајќи ја позицијата во сегашноста, оваа колекција нè носи во иднината.

vrakjanje-vo-idninata-so-novata-nike-air-max-kolekcija-1.jpg

Новата колекција на Nike е пренесена преку серија на футуристички фотографии кои никој нема да го остават рамнодушен. Како лица на кампањата на Nike во Македонија, BUZZ го претставуваат долгогодишниот BUZZ амбасадор Антонија Локвенец, и талентираните момци Христијан Тасковски-Таско, Марио Јелиќ-Кун и Антонио Стојановски-Тони.

vrakjanje-vo-idninata-so-novata-nike-air-max-kolekcija-2.jpg

Nike Air Max Throwback Future Pack колекцијата е составена од веќе препознатливите силуети: Air Max 95 и Air Max 97, и водечката силуета Air Max 270 - која иако беше лансирана минатата година веќе прерасна во култ кај sneakerhead културата.

vrakjanje-vo-idninata-so-novata-nike-air-max-kolekcija-3.jpg

Секој од моделите е покрај црната основа е надополнет со иридесцентни детали, тиркизната и интензивно розевата боја, со што се нагласуваат индивидуалните обележја на секој од моделите, како и незаменливата Air технологија.

vrakjanje-vo-idninata-so-novata-nike-air-max-kolekcija-4.jpg

Доколку и Вие се препознавате во визијата на Nike за иднината, повеќе за Nike Air Max Throwback Future Pack колекцијата можете да дознаете тука и во BUZZ Sneaker Station продавницата во Skopje City Mall.

vrakjanje-vo-idninata-so-novata-nike-air-max-kolekcija-5.jpg

vrakjanje-vo-idninata-so-novata-nike-air-max-kolekcija-6.jpg

vrakjanje-vo-idninata-so-novata-nike-air-max-kolekcija-7.jpg

vrakjanje-vo-idninata-so-novata-nike-air-max-kolekcija-8.jpg

vrakjanje-vo-idninata-so-novata-nike-air-max-kolekcija-9.jpg

vrakjanje-vo-idninata-so-novata-nike-air-max-kolekcija-10.jpg

vrakjanje-vo-idninata-so-novata-nike-air-max-kolekcija-11.jpg

vrakjanje-vo-idninata-so-novata-nike-air-max-kolekcija-12.jpg

vrakjanje-vo-idninata-so-novata-nike-air-max-kolekcija-13.jpg

vrakjanje-vo-idninata-so-novata-nike-air-max-kolekcija-14.jpg

vrakjanje-vo-idninata-so-novata-nike-air-max-kolekcija-15.jpg

vrakjanje-vo-idninata-so-novata-nike-air-max-kolekcija-16.jpg

vrakjanje-vo-idninata-so-novata-nike-air-max-kolekcija-17.jpg

vrakjanje-vo-idninata-so-novata-nike-air-max-kolekcija-18.jpg

vrakjanje-vo-idninata-so-novata-nike-air-max-kolekcija-19.jpg

vrakjanje-vo-idninata-so-novata-nike-air-max-kolekcija-20.jpg

vrakjanje-vo-idninata-so-novata-nike-air-max-kolekcija-21.jpg

vrakjanje-vo-idninata-so-novata-nike-air-max-kolekcija-22.jpg

vrakjanje-vo-idninata-so-novata-nike-air-max-kolekcija-23.jpg

****
Фотограф: Иван Наунов
Модели: Антонија Локвенец, Христијан Тасковски - Таско, Антонио Стојановски и Марио Јелиќ (2Бона)
Стајлинг:
Викторија Бурсак и Никола Каракашов
Шминка: Миа Арабаџиева

Би можело да ве интересира:

Моден водич за мажи и жени: Како да носите одело со патики? (фото) Во очекување на потопли и сончеви денови, време е да почнеме да размислуваме за ...
25 идеи како да носите чанта со змиски принт (фото) Змискиот принт зема огромен замав во светот на модата, посебно чантите кои може ...
7 модни лекции кои мора да ги знае секоја модерна дама Одберете жена чиј стил ве инспирира. Најдовте некое навистина вредно парче? Купе...