20 Инстаграм докази дека Северина е на одличен пат да стане модна икона


20 Инстаграм докази дека Северина е на одличен пат да стане модна икона

Северина наполни 47 години, а покрај тоа што активно ја гради својата музичка кариера во 5-тата деценија, се труди да се покаже и на модно поле.

20-instagram-dokazi-deka-severina-e-na-odlicen-pat-da-stane-modna-ikona-001.jpg

Својот имиџ драстично го промени во последниве неколку години, успевајќи да им стане конкуренција на многу помлади жени во светот на шоу-бизнисот.

Ниту една нејзина модна комбинација не поминува без реакција од јавноста, благодарение на модната храброст и истенчениот вкус кој очигледно „се крчкаше“ со години.

Издвојуваме 20 највпечатливи Инстаграм изданија кои ја ставаат рамо до рамо со најголемите светски модни икони:

Продолжува на следна страна...Би можело да ве интересира:

18 Инстаграм докази дека Каролина Гочева е модна икона Кога станува збор за елегантните пригоди омилена и е ретро нотата и гламурот на ...
На прагот од 60-тата Шеика Моза бин Насер е една од најголемите модни ... Таа е на листата на Forbes на 100 најмоќни жени во светот, а нејзиниот моден сти...
Гол долен дел од градите - бикини тренд за лето 2019 (фото) Неонски бикини или бикини со животински принт, но главен фокус е нетипичниот кро...