Модни правила по кои се води Меган Маркл, а може да ги следите и вие за стилски изглед
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 29-03-2020
ВОЗАЧИ 27-03-2020


Модни правила по кои се води Меган Маркл, а може да ги следите и вие за стилски изглед

Меган Маркл секогаш изгледа совршено од глава до пети, иако не носи скапи парчиња облека по секоја цена.

modni-pravila-po-koi-se-vodi-megan-markl-a-mozhe-da-gi-sledite-i-vie-za-stilski-izgled-01.jpg

Војвотката од Сасекс, исто како и Кејт, многупати се облекува во облека од обични брендови, а сепак секогаш е средена.

Таа се држи до одредени модни правила заради што нејзиниот изглед е модерен, стилски и елегантен.

Кои модни правила ги следи Меган, а може да ги научите од неа и вие:

Носи едноставни модели без многу декорации

modni-pravila-po-koi-se-vodi-megan-markl-a-mozhe-da-gi-sledite-i-vie-za-stilski-izgled-02.jpg

Носи блејзери на различни пригоди со секакви комбинации

modni-pravila-po-koi-se-vodi-megan-markl-a-mozhe-da-gi-sledite-i-vie-za-stilski-izgled-03.jpg

Преферира едноставни фризури без ризик

modni-pravila-po-koi-se-vodi-megan-markl-a-mozhe-da-gi-sledite-i-vie-za-stilski-izgled-04.jpg

Бира квалитетни парчиња со природни материјали

modni-pravila-po-koi-se-vodi-megan-markl-a-mozhe-da-gi-sledite-i-vie-za-stilski-izgled-05.jpg

Преферира црни и бели бои со кои нема утка

modni-pravila-po-koi-se-vodi-megan-markl-a-mozhe-da-gi-sledite-i-vie-za-stilski-izgled-06.jpg

Носи елегантни штикли во црна или беж боја

modni-pravila-po-koi-se-vodi-megan-markl-a-mozhe-da-gi-sledite-i-vie-za-stilski-izgled-07.jpg

Носи минималистички накит и не го претрупува изгледот

modni-pravila-po-koi-se-vodi-megan-markl-a-mozhe-da-gi-sledite-i-vie-za-stilski-izgled-08.jpg

Ја цени удобноста и носи лежерни фустани

modni-pravila-po-koi-se-vodi-megan-markl-a-mozhe-da-gi-sledite-i-vie-za-stilski-izgled-09.jpg

Не се плаши да носи облека со принтови

modni-pravila-po-koi-se-vodi-megan-markl-a-mozhe-da-gi-sledite-i-vie-za-stilski-izgled-10.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

12 кимоно наметки за шик дневен изглед Како замена за фустан, мантил, кошула или класична наметка, повеќенаменското ким...
7 модни лекции кои мора да ги знае секоја модерна дама Одберете жена чиј стил ве инспирира. Најдовте некое навистина вредно парче? Купе...
Моден водич за мажи и жени: Како да носите одело со патики? (фото) Во очекување на потопли и сончеви денови, време е да почнеме да размислуваме за ...

Спонзорирани линкови: