5 бои на лакови кои мора да ги имате ова лето

Во пролет најмногу ги сакаме пастелните нијанси, но во летото тронот го заземаат светлите бои. Истото важи и за лаковите за нокти. 

 5-boi-na-lakovi-koi-morate-da-gi-imate-ova-leto-01.jpg

Следниве 5 бои ќе бидат вистински хит ова лето, па навистина вреди да ги пробате.

Неонска жолта

За бојата да биде уште повпечатлива, под жолтиот, нанесете слој бел лак. За совршена рамнотежа, лакирајте ги ноктите на нозете со кремаста нијанса.

 5-boi-na-lakovi-koi-morate-da-gi-imate-ova-leto-02.jpg

Огнена мандарина

Со оваа боја нема да погрешите и нема да останете незабележани.

 5-boi-na-lakovi-koi-morate-da-gi-imate-ova-leto-03.jpg

Тиркизна

Тиркизната е вистинската летна боја. Ќе стои одлично на врвовите на прстите, особено откако вашата кожа ќе потемне.

 5-boi-na-lakovi-koi-morate-da-gi-imate-ova-leto-04.jpg

Силна виолетова

Ова е боја на која никој не останува рамнодушен. Оваа нијанса на виолетовата е навистина раскошна и одлично стои со боја на пракса, со која можете да ги лакирате ноктите на нозете.

 5-boi-na-lakovi-koi-morate-da-gi-imate-ova-leto-05.jpg

Морско сина

Ова е нијанса која потсетува на море, плажа и лето. Морско сината боја е вистинско освежување и можете да ја комбинирате со речиси сè.

 5-boi-na-lakovi-koi-morate-da-gi-imate-ova-leto-06.jpg

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Нека блеска црвено – одлични идеи за вашиот новогодишен стајлинг (фото) Доколку се двоумите што да облечете за највеселата ноќ во годината, црвената бој...
Есента 2021 e во знак на карирано сако (фото) Како што есента има своја палета на бои и нијанси, така си има и едно модно парч...
5 парчиња облека на кои вреди да потрошите пари + 5 на кои можете да заштедите Навистина вреди да дадете повеќе пари за чанта – ја носите постојано и веројатно...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg