Најдобро облечени посетители на Моден викенд Скопје – ден 2 (фото)


Најдобро облечени посетители на Моден викенд Скопје – ден 2 (фото)

Исто како и на првиот ден од Модниот викенд во Скопје, посетителите не потфрлија со своите модни избори и на вториот.

najdobro-obleceni-posetiteli-na-moden-vikend-skopje-den-2-foto-001.jpg

Одлични модни комбинации, па дури и по некој моден ризик кој се исплател е она што можевме да уловиме пред Музејот на град Скопје.

Како изгледаа и што точно носеа посетителите на втората вечер од настанот – во продолжение:

М. Д. | Црнобело
Фото: Коста Калошев

Би можело да ве интересира:

Моден тренд за пролет 2019: Како да носите долги шорцеви? Долгите шорцеви повторно се враќаат во мода, па време е да „прочепкате“ во шкафч...
Моден водич за мажи и жени: Како да носите одело со патики? (фото) Во очекување на потопли и сончеви денови, време е да почнеме да размислуваме за ...
Модни трендови од пред 100 години кои се популарни и денес Модата од минатото постојано се враќа, но дали знаете дека некои трендови кои де...