Драматично големи капути со живописни дезени се дефиниција за зимскиот уличен стил годинава (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Драматично големи капути со живописни дезени се дефиниција за зимскиот уличен стил годинава (фото)

По некоја непишанa дефиниција сите одбираме еднобојни капути и тоа најчесто во црна, сива или кафеава нијанса. Оваа ситуација се повторува постојано затоа што сметаме дека на овој начин ќе направиме многу комбинации.

Dramaticno-golemi-kaputi-so-zivopisni-dezeni-01.jpg

Но, дали сте размислиле за шарен капут со живописен дезен кој веднаш влегува „во око“?

Можностите за комбинирање се исто така огромни, а покрај тоа што ќе изгледате модерно, шарените дезенирани капути ќе внесат доза радост во сивите зимски денови.

Воедно, поради драматичната големина, удобноста е загарантирана. Време е за големи, шарени капути:

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Карираното е повторно мода - дезен кој мора да го имате оваа зима (фот... Без разлика дали станува збор за капут, здолниште, панталони или сако, едноставн...
7 модни кобминации со кои ќе ги замените секојдневните „фармерки и џем... Полн гардеробер – но, постојано едните исти 3 комбинации. Проблем кој секоја жен...
5 летни, стилски комбинации кои ќе ги носиме и во есенските денови Почетокот на 9-иот месец од годината полека ни ја најавува есенската сезона, па ...