Фото причини зошто не сакаме да се врати машката мода од ’70-тите
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 06-12-2019
Продавач 06-12-2019


Фото причини зошто не сакаме да се врати машката мода од ’70-тите

Некои трендови никогаш нема да излезат од мода, но некои искрено се надеваме дека никогаш нема да се вратат.

foto-pricini-zosto-ne-sakame-da-se-vrati-maskata-moda-od-70tite-001.jpg

Ако добро ги разгледате овие ретро фотки од мажи облечени по најнова мода во ’70-тите, сосема ќе ви биде јасно што зборуваме.

Шарени џемперчиња и елечиња, ѕвонарки до глуждот и многу чудни нијанси и принтови – токму она во што не сакаме да ги гледаме мажите:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

14 трендови од почетокот на 2000-тите кои не би сакале да се вратат Се срамите ли од некои свои стари модни избори? Некои фотографии засекогаш остан...
7 трендови од 2000-ите кои се враќаат во мода и 7 кои треба да останат... Се сеќавате ли како изгледавте во 2000-ите години и што беше во тренд во тоа вре...
Бои со кои дамите изгледаат „богато“ и префинето во текот на зимата Купувате ли секоја сезона облека во одредени нијанси? Можеби веќе инстинктивно г...