Модни совети и трикови со кои ќе изгледате послаби
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Account Manager 28-02-2020
Менаџер 28-02-2020


Модни совети и трикови со кои ќе изгледате послаби

Веројатно веќе знаете многу трикови за тоа како да изгледате уште подобро во облеката што ја носите. Знаете ли дека чевли во боја на кожа се вклопуваат со ногата и автоматски делувате послабо? 

Modni soveti so ovie trikovi ke izgledate poslabo 01

Ова се неколку корисни модни совети што ќе ви помогнат да изгледате повитки:

Носете облека во еден тон.

Ако можете да си дозволите комбинација од најмалку две парчиња во иста боја, ќе делувате повитки. Имено, ако имате здолниште, маица и чевли во иста боја, ќе изгледате похармонично и послабо.

Покрај тоа, најдобро е да изберете сина и сива боја. Или комбинирајте сина и црна боја, бидејќи имаат ист ефект. Многу познати личности го користат овој трик.

Покажете кожа во специјални прилики.

Со тоа мислиме на деколте. Облечете фустан со малку подлабок израз за фокусот да падне на овој дел од вашето тело.

modni-soveti-i-trikovi-so-koi-ke-izgledate-poslabi04.jpg

Панталони со висок струк.

Овој крој на панталони е идеален за визуелно стеснување на струкот, особено ако имаат широки ногавици.

modni-soveti-i-trikovi-so-koi-ke-izgledate-poslabi03.jpg

Вертикални линии.

Облека со линии е секогаш модерна, но наместо класичните хоризонтални, изберете вертикални линии. Тие, исто така, визуелно ќе ве издолжат.

Modni soveti so ovie trikovi ke izgledate poslabo 02

Чевли во боја на кожа.

Чевли во боја на кожа се идеална инвестиција. Особено ако носите здолништа или фустани, затоа што „слеваат“ со ногата и автоматски делувате потенко.

modni-soveti-i-trikovi-so-koi-ke-izgledate-poslabi02.jpg

Ашера | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Како да изгледате убаво во кожна облека? Облеката од кожа е одраз на елеганција, гламур и луксуз. И добар стил, се разбир...
11 совети кои треба да ѝ бидат модна заповед на секоја тренди дама Едно од главните правила е да не комбинирате повеќе трендови наеднаш. Едно од...
7 модни лекции кои мора да ги знае секоја модерна дама Одберете жена чиј стил ве инспирира. Најдовте некое навистина вредно парче? Купе...

Најчитани неделава