Како да носите „рибарска“ шапка, а да изгледате стилски?


Како да носите „рибарска“ шапка, а да изгледате стилски?

Минатата година во мода беа беретките, а оваа година подиумот им го презема таканареченото „рибарско“ капче кое наликува на превртена кофа.

predlog-kombinacii-so-ribarsko-kapce+01.jpg

Изгледа дека сите инфлуенсерки го обожаваат овој моден тренд и сѐ повеќе го носат. Ова капче повеќе е погодно за дневни и лежерни комбинации, но можете да го искомбинирате и со високи потпетици и блејзер доколку сакате да изгледате модерно и шик.

Во продолжение погледнете галерија со наши предлози за комбинации со „рибарско“ капче:

Т. Ѓ. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Мода за туристи: Облечете се како луѓето во земјите во кои патувате Кога патувате, веројатно не сакате од далеку да се познава дека сте турист. Но, ...
Мода и психологија на бои: Што кажува вашата омилена боја за вас? Дали и вие припаѓате во групата на луѓе кои и покрај тоа што имаат облека во нај...
7 модни кобминации со кои ќе ги замените секојдневните „фармерки и џемпер“ аутфити Полн гардеробер – но, постојано едните исти 3 комбинации. Проблем кој секоја жен...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg