Најдобро облечени посетители на модната ноќ на невести во Скопје (фото)


Најдобро облечени посетители на модната ноќ на невести во Скопје (фото)

Синоќа, во хотел Мериот, се одржа 8-мата модна ноќ на невести во Скопје. На едно место беа собрани љубителите на модата кои навистина уживаат на овие настани.

najdobro-obleceni-posetiteli-na-modnata-nok-na-nevesti-vo-skopje-01.jpg

Имавме можност да бидеме дел од овој настан и да ги фотографираме гостите - манекенки, модни блогери и инфлуенсери кои беа дел од овој настан. Направивме селекција од најдобро облечените - урбани ликови, урбана мода и вистински избор на модни парчиња соодветни на овој настан.

2KK_4578.JPG

2KK_4589.JPG

2KK_4590.JPG

2KK_4593.JPG

2KK_4725.JPG

2KK_4697.JPG

2KK_4599.JPG

DSC_5064.JPG

DSC_5056.JPG

Повеќе фотки на следната странаБи можело да ве интересира:

7 модни лекции кои мора да ги знае секоја модерна дама Одберете жена чиј стил ве инспирира. Најдовте некое навистина вредно парче? Купе...
Модни парчиња кои во пролет 2020-та треба да бидат заменети со нови трендови Модните парчиња кои досега беа форсирани од трендсетерките, време е да се замена...
7 модни парчиња кои мажите не треба да ги носат оваа сезона Нема ништо што повеќе ги привлекува жените од стилски облечен маж, кој не изглед...

Најчитани неделава