10 инфлуенсерки кои споделуваат најдобри модни совети на Инстаграм
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


10 инфлуенсерки кои споделуваат најдобри модни совети на Инстаграм

Факт е дека 70% од модата во моментов се креира на Инстаграм. Инфлуенсерките се оние кои речиси први ги тестираат модните трендови.

10-influenserki-koi-spodeluvaat-najdobri-modni-soveti-na-instagram-01.jpg

Поминаа оние времиња кога се чекаа светските модни списанија за да видиме што ќе се носи следната сезона.

Ова се 10 девојки - инфлуенсерки кои би требало да ги следите ако сакате да прочитате добри модни совети и да добиете инспирација.

Веројатно повеќете нема да ви бидат познати, бидејќи немаат милионска база на следачи како Кјара Ферањи, но секогаш се добредојдени нивните совети и трикови. 

10. Кјара Ферањи

View this post on Instagram

Sunday ❤️

A post shared by Chiara Ferragni ✨ (@chiaraferragni) on

9. Always Judging - Кортни Троп

8. Кристин Барберих

7. New Darlings - Кристина

6. Пандора Сајкс

5. Slipintostyle - Ели

View this post on Instagram

Who else still gets excited about Fridays ?🙋🏽‍♀️

A post shared by Ellie (@slipintostyle) on

4. Сузи Лау 

3. Наташа Ндлову

2. Анум Башир - desertmannequin

1. Гема Талбот - секогаш ги охрабрува сите кои ги следат да си држат до својот стил. 

Е. П. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

7 модни лекции кои мора да ги знае секоја модерна дама Одберете жена чиј стил ве инспирира. Најдовте некое навистина вредно парче? Купе...
11 совети кои треба да ѝ бидат модна заповед на секоја тренди дама Едно од главните правила е да не комбинирате повеќе трендови наеднаш. Едно од...
30 модни комбинации во кои ќе ја поминете есента на работа (фото) Есента е период кога е сосема нормално да искомбинирате сандали со мантил или кр...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава