„Плетените“ папучи на штикла - модно парче кое ќе биде симбол на лето 2020-та


„Плетените“ папучи на штикла - модно парче кое ќе биде симбол на лето 2020-та

Уште на почетокот на годината сите веќе носеа папучи на штикла, се пробиваа по модните недели и ревии, како и во модните списанија и едиторијали. Но, никој не очекуваше дека „плетените“ папучи на штикла ќе станат симбол на ова лето 2020.

pletenite-papuci-na-stikla-modno-parce-koe-ke-bide-simbol-na-leto-2020-001.jpg

Сега веќе секоја блогерка поседува неколку пара, во различни бои, на средно висока штикла, па затоа лесно се вклучуваат и во дневните и во ноќните, и во лежерните и во елегантните изданија.

Прилагодливи се на секое парче облека и секоја пригода, но и покрај тоа многу девојки имаат поделено мислење за нив.

Дел сметаат дека се апсолутен хит, додека дел одбиваат да ги вклучат во стајлингот.

Какви се вашите „емоции“ кон модниот симбол на летото 2020-та?

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

11 совети кои треба да ѝ бидат модна заповед на секоја тренди дама Едно од главните правила е да не комбинирате повеќе трендови наеднаш. Едно од...
Тренд аларм: Ова лето се носат сандали со дебела штикла Сандалите со дебела штикла се единствените чевли кои ќе ви бидат потребни летово...
Сара Џесика Паркер: 7 чанти кои секоја жена треба да ги има Откако претстави парфеми, колекција црни фустани и неколку модели на чевли со не...