Што симболизираат боите на облеката што ја носите?

Која боја симболизира неутралност, која забава, која елеганција, а која невиност? Што кажува изборот на боја на облеката за вас?

shto-simboliziraat-boite-na-obleka-shto-gi-nosite-01.jpg

Модата е начин на себеизразување. Дури и изборот на бои на облеката говори многу за нас, тврдат психолозите.

Што значат боите на облеката?

Сина – смиреност

shto-simboliziraat-boite-na-obleka-shto-gi-nosite-02.jpg

Жолта – креативност

shto-simboliziraat-boite-na-obleka-shto-gi-nosite-03.jpg

Нежно розова – невиност

shto-simboliziraat-boite-na-obleka-shto-gi-nosite-04.jpg

Бела – чистота

shto-simboliziraat-boite-na-obleka-shto-gi-nosite-05.jpg

Зелена – свежина

shto-simboliziraat-boite-na-obleka-shto-gi-nosite-06.jpg

Црвена – виталност

shto-simboliziraat-boite-na-obleka-shto-gi-nosite-07.jpg

Уште 6 бои на следната страна...Би можело да ве интересира:

Мала висина, „лоши“ нозе: Докази како облеката може да ви ги сокрие (или истакне) маните на телото Широк струк, мали гради, широки раменици се дел од работите кои славните дами ус...
5 парчиња облека на кои вреди да потрошите пари + 5 на кои можете да заштедите Навистина вреди да дадете повеќе пари за чанта – ја носите постојано и веројатно...
Елеците се нов моден хит за оваа сезона – како да ги комбинирате? (фото) Во деновите кога е многу топло за сако, лесно можете да го замените со елек кој ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg